Przechwytywanie obrazu i wysyłanie go dalej

Mam pytanie,

planuję zakupić jakąś kamerę prawdopodobnie Sony Handycam i czy możliwe jest przechwycenie z niej obrazu za pomocą jakiegoś programu i kabla USB a później wysyłanie tego obrazu dalej?

Jeżeli tak to jaki program polecacie?

Czy masz na myśli przechwytywanie obrazu a następnie naprzykład udostępnianie tego obrazu w internecie na żywo ?

Tak dokładnie

Jeżeli skonfigurujesz tą kamerę ,to da się streemować na żywo np za pomocą https://secure.livestream.com/myaccount/launchchannel

Hehehehe, serwery do nadawania to ja znam ale mi chodzi o program bardziej i właśnie o tą konfiguracje :wink:

No to jeżeli ta kamera która Cie interesuje( nie podałeś modelu) może być użyta jako kamerka internetowa to nie powinno być problemu jeżeli użyjesz coś w stylu livestream .

A program to niby jaki by miał być ? Do nadawania ,ale gdzie ? do kogo ? skąd ? w jaki sposób ? Chyba czegoś takiego nie ma #-o

Łukash jeszcze popatrzę trochę za kamerami więc ci modelu nie dam, ale muszę wiedzieć czy tak da się zrobić. Co do “kamerka internetowa” a z każdą kamerą CYFROWĄ da się tak zrobić żeby była użyta jak kamerka internetowa? Czy nie? “do kogo ?” Na swój własny serwer, tą konfiguracją już się sam pobawię w serwerze.

Tylko mi chodzi o program do przechwycenia tego obrazu z kamery cyfrowej. Polećcie jakiś.