Przechwytywanie rozmów na gg

To dla mnie bardzo ważna sprawa. Dlatego proszę o informację wszystkich, którzy coś na ten temat wiedzą !!

Używam gg 7.6.0 [build 1688]. Czy możliwe jest, że ktoś mógł przechwycic moją rozmowę??? Nie pytam jak to się robi , tylko proszę o info-czy ktoś może miec wgląd do mojego archiwum i czy może podlądac moje rozmowy??? Ktoś z innego kompa??? . HELP! !!

Jeżeli ma Twój nr IP, i odpowiedni program to może być w każdej części Twojego kompa ;).

Raczej możliwe.

Piwollo przesadzasz, do cd/dvd romu chyba sie nie dostanie :stuck_out_tongue:

Podsłuchiwanie rozmów jest możliwe i nawet nie takie trudne, i do tego nie jest potrzebna znajomość IP potrzeba tylko złośliwego programu.

Ale jeśli posiadasz zaporę sieciową i dobrego antywirusa nie jest to możliwe, aby prowadzić inwigilację. Chociaż istnieje teoretyczna możliwość podsłuchu tzw niepowtarzalnym trojanem, którego nie ma w żadnej bazie wirusów, wtedy jest problem.

Kolega mi się włamał na kompa kiedyś, to mówił, ze widział co miałem na płycie CD. Także może wejść wszędzie.

Ale nie mógł zmienić zawartości płyty :slight_smile:

wiesz zawartośc płyty CD na prawde cięzko zmienić chybaże gwoździem…

Zief, dzięki “super mega hiper bezpiecznemu” gg jest to bezproblemowe, wystarczy dostęp do komputera przez którego przechodzą pakiety oraz jakikolwei sniffer i już możemy “podsłuchiwać” rozmowe, zanim Twórcy w końcu! dadzą obsługe SSL które to już z kolej i tak jest dawno przestarzale i nie zalecane ( w koncu to gg, nie należy spodziewać się bezpieczeństwa }:>) to jako tako rozwiąże problem }:>

Lepiej zmień komunikator, polecam Jabbera z STARTTLS i transport do gg- wtedy dopiero można poczuć się bezpiecznie }:>

mógł zdarza się to coraz częściej

O co zakład? :stuck_out_tongue:

Nie przeczysz sam sobie przypadkiem? :stuck_out_tongue:

“STARTTLS is the SMTP command to “Start Transport Layer Security”; or, in other words, to turn on SSL.”

> http://aput.net/~jheiss/sendmail/tlsandrelay.shtml

http://sial.org/howto/openssl/tls-name/

Żeby nie było > jestem jak najbardziej ZA transportem via jabber :slight_smile:

Zakład o laptopa, że nie zmieni…Chyba gwoździem… ;).

A jeśli w napędzie jest ciągle otwarta płyta CD? Albo jest to płyta CDRW ? :smiley:

Powiedzmy to sobie wprost - jeśli nie jesteś zabezpieczony a gościu jest dobry to Ci nawet formata szczeli i nie będziesz wiedział co się stało ;]

Piwollo zadaj sobie następnym razem więcej trudu i wyłap kontekst :wink:

To nie odnosiło się oczywiście do zmiany zawartości płyty jednokrotnego zapisu, tylko do wypowiedzi kaczora0 :smiley:

EDIT: nie zmienia to faktu, że takie praktyki uważam za głupie po prostu.

Nie, TLS a SSL to co innego:

http://pl.wikipedia.org/wiki/TLS

Pytanie dotyczyło GG i brzmiało:

Odpowiedź brzmi, że nie jest to wykluczone.

Wszelkie dalsze dywagacje na temat sposobu przeprowadzenia takiego “zabiegu” a zwłaszcza jakieś dziwne propozycje zakładów dotyczących włamania do komputera uważam za całkowicie nie na miejscu. Dlatego, zanim niektórzy zbytnio się “rozkręcą”, zamykam temat.