Przechwytywanie rozmów na gg

(Wojtektyski) #1

To dla mnie bardzo ważna sprawa. Dlatego proszę o informację wszystkich, którzy coś na ten temat wiedzą !!

Używam gg 7.6.0 [build 1688]. Czy możliwe jest, że ktoś mógł przechwycic moją rozmowę??? Nie pytam jak to się robi , tylko proszę o info-czy ktoś może miec wgląd do mojego archiwum i czy może podlądac moje rozmowy????? Ktoś z innego kompa??? . HELP! !!

(Mail) #2

Jeżeli ma Twój nr IP, i odpowiedni program to może być w każdej części Twojego kompa :wink:.

(M Kupczynas) #3

Raczej możliwe.

Piwollo przesadzasz, do cd/dvd romu chyba sie nie dostanie :stuck_out_tongue:

(Ideolog) #4

Podsłuchiwanie rozmów jest możliwe i nawet nie takie trudne, i do tego nie jest potrzebna znajomość IP potrzeba tylko złośliwego programu.

Ale jeśli posiadasz zaporę sieciową i dobrego antywirusa nie jest to możliwe, aby prowadzić inwigilację. Chociaż istnieje teoretyczna możliwość podsłuchu tzw niepowtarzalnym trojanem, którego nie ma w żadnej bazie wirusów, wtedy jest problem.

(Mail) #5

Kolega mi się włamał na kompa kiedyś, to mówił, ze widział co miałem na płycie CD. Także może wejść wszędzie.

(Szarex2 0) #6

Ale nie mógł zmienić zawartości płyty :slight_smile:

(Zonkishi) #7

wiesz zawartośc płyty CD na prawde cięzko zmienić chybaże gwoździem...

(Deathspell666) #8

Zief, dzięki "super mega hiper bezpiecznemu" gg jest to bezproblemowe, wystarczy dostęp do komputera przez którego przechodzą pakiety oraz jakikolwei sniffer i już możemy "podsłuchiwać" rozmowe, zanim Twórcy w końcu! dadzą obsługe SSL które to już z kolej i tak jest dawno przestarzale i nie zalecane ( w koncu to gg, nie należy spodziewać się bezpieczeństwa }:>) to jako tako rozwiąże problem }:>

Lepiej zmień komunikator, polecam Jabbera z STARTTLS i transport do gg- wtedy dopiero można poczuć się bezpiecznie }:>

(SeBoLaS) #9

mógł zdarza się to coraz częściej

(Joan Sunshine) #10

O co zakład? :stuck_out_tongue:

Nie przeczysz sam sobie przypadkiem? :stuck_out_tongue:

"STARTTLS is the SMTP command to "Start Transport Layer Security"; or, in other words, to turn on SSL."

> http://aput.net/~jheiss/sendmail/tlsandrelay.shtml

http://sial.org/howto/openssl/tls-name/

Żeby nie było > jestem jak najbardziej ZA transportem via jabber :slight_smile:

(Mail) #11

Zakład o laptopa, że nie zmieni...Chyba gwoździem... :wink:.

(aju) #12

A jeśli w napędzie jest ciągle otwarta płyta CD? Albo jest to płyta CDRW ? :smiley:

Powiedzmy to sobie wprost - jeśli nie jesteś zabezpieczony a gościu jest dobry to Ci nawet formata szczeli i nie będziesz wiedział co się stało ;]

(Joan Sunshine) #13

Piwollo zadaj sobie następnym razem więcej trudu i wyłap kontekst :wink:

To nie odnosiło się oczywiście do zmiany zawartości płyty jednokrotnego zapisu, tylko do wypowiedzi kaczora0 :smiley:

EDIT: nie zmienia to faktu, że takie praktyki uważam za głupie po prostu.

(Deathspell666) #14

Nie, TLS a SSL to co innego:

(sdar) #15

Pytanie dotyczyło GG i brzmiało:

Odpowiedź brzmi, że nie jest to wykluczone.

Wszelkie dalsze dywagacje na temat sposobu przeprowadzenia takiego "zabiegu" a zwłaszcza jakieś dziwne propozycje zakładów dotyczących włamania do komputera uważam za całkowicie nie na miejscu. Dlatego, zanim niektórzy zbytnio się "rozkręcą", zamykam temat.