Przeciążenia i błędy spowodowane przez mozille


(Sabakuss) #1

Witam ostatnio Mozilla mi dosłownie świruje, pluginy dostają co chwila jakieś dziwne errory i się wyłączają strony się nie wczytują twierdząc że niema połączenia z internetem a nawet automatycznie zatrzymuje ładowanie strony.Do tego jeszcze miewam dziwne podskoki zużycia procesora na 100% i tak może się trzymać nawet kilka godzin.Niepokojące jest też to że w menedżerze zadań wiele procesów(w tym mozilla GG itp) jest włączonych podwójnie a czasem nawet potrójnie po czym się same wyłączają.Po odpaleniu komputera tak długo jak nie włączę mozilli wszystko ładnie gra ale jak już włączę to pojawiają się te przeciążenia i błędy.

Daje logi z OTL:

http://wklej.to/kMJb

Proszę o szybką pomoc bo nawet napisanie tego posta to była makabra a z każdą minutą jest coraz gorzej


(jessica) #2

W logu nie widać żadnej infekcji.

Skoro to tylko Firefox sprawia problemy, to po prostu usuń go całkowicie i zainstaluj jakąś inną przeglądarkę.

Ja polecam " Sea Monkey". Z rodowodu wynika, że kiedyś była spokrewniona z Firefoxem, ale, wg mnie, jest lepsza od Firefoxa.

>http://www.dobreprogramy.pl/SeaMonkey,Program,Windows,12891.html

Kosmetyka:

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Script wklej to:

Kliknij w Wykonaj Script. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie, i pokaż go, by sprawdzić, czy się wykonało.

jessi


(Sabakuss) #3

Log z OTL http://wklej.to/L0Vq


(jessica) #4

Usuwanie się udało.

jessi


(scripter1) #5

Jeśli chodzi o ścisłość to nadal obie przeglądarki są blisko spokrewnione (też osobiście wolę SeaMonkey od Firefoxa).

Krótki rys historyczny:

Najpierw był pakiet Mozilla -> potem w Mozilla.org zaczęli prace nad rozdzieleniem przeglądarki i klienta poczty i tak powstały Firefox i Thunderbird -> potem nazwa przeglądarki Mozilla została zmieniona na SeaMonkey (bez większych zmian z jej kodzie) -> potem wprowadzając wersję SeaMonkey 2.0 wprowadzono do niej sporo sprawdzonych rozwiązań z Firefoxa zbliżając ponownie te przeglądarki do siebie (rozdzielono za to profile tych dwóch przeglądarek - wcześniej miały one wspólny profil użytkownika).

Wspominam o tym ponieważ fakt że te przeglądarki są tak blisko spokrewnione może spowodować że to co robi bajzel z Firefoxem będzie też miało wpływ na SeaMonkey.

Sabaku , czy udało ci się pozbyć problemu?

Jeśli nie to może przyczyną być jakiś konflikt zainstalowanych dodatków.

Daj nam listę dodatków jakie są zainstalowane, możesz też wyłączać je jeden po drugim sprawdzając czy po wyłączeniu któregoś problem zniknie.