Przeciążenie procesora

(Pelu16) #1

Witam mam problem z procesorem :frowning: przy uruchamianiu komputera temperatura procesora to 32- 37 stopni.Gdy uruchomię jakiś program lub grę to temperatura procesora wzrasta do 42 i wzwyż powodując 100% wykorzystanie procesora.Zmieniłem wiatrak na procesorze na Pentagram ale to nic nie dało.Proszę o pomoc.

(Slim Lolek) #2

może masz wirusy na kompie

(pakeroso) #3

gdybyś jeszcze powiedział jaki to procesor to by było git :mrgreen:

(luger) #4

:o Chyba żartujesz, skąd u ciebie taka niska temperatura, u mnie w spoczynku jest około 40*C (CeleronD 2,53GHz).No chyba, że masz na przykład Celerona 500, albo cuś.

Miałem kiedyś Celerona 500 i to była dla niego normalna temperatura. :wink:

(PaPuX) #5

Chciałbym mieć na swoim pentium tak niskie temperatury

(iwa nike) #6

te nowe celerony ( D ) to grzejniki na równi z P4/PD

taaa...to były czasy..

(Pelu16) #7

Posiadam procesor pentium 4 2,4 Ghz .Poniżej daje obraz temperatury na stracie kompa.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/813 ... 79d98.html

Żołty to napięcie na procku ,brązowy to prędkość wiatraka, czarny to tem dysku,brązowy ciemny temperatura procka a zileony to temperatura płyty głownej.

(JNJN) #8

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 5&start=15

(Pelu16) #9

przeczytałem ten artykuł bardzo dokładnie . Pastę na procku mam nową 5 dni temu wymieniłem wraz z wiatrakiem na procka.Na obudowie wiatraki też mam zamontowane z przodu mam 1 który wiewa zimne powietrze a z tyłu który wyprowadza powietrze z obudowy .

(Rastko1) #10

Szczerze mówiąc to ja nie wiem o co Ci chodzi ja na Athlonie nie mam takch temeperatur

na 1800 spoczynku 35 srtes 40

na 2600 z napięciem 1,650 spoczynek 45 stres 55

(Members92) #11

ja mam p4 i na standardowych taktowaniach ma mam 27 stopni w IDLE tutaj masz screen z Easy Tune bo Everest zle wykrywał temperature.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 3e3ed.html

temperatura w biosie zgadza sie z ta z programu wiec program nie przeklamuje.

(pakeroso) #12

powinieneś być bardzo zadowolony z takich temperaturek.

Ja mam procka takiego jak twój (widoczny w podpisie) i u mnie temp. nie spada poniżej 50 st. C.

(Pelu16) #13

czy powodem że mi się procek grzeje może być to że mam za dużo pasty na procku??

(Meason) #14

jak jest jej za dużo albo za mało to nie spełnia swego zadania, a nawet powoduje większe grzanie się. Poczekaj jeszcze troche. Pasta musi się wygrzać przez ok. 200h

(enjoypoznan) #15

Moim skromnym zdaniem to normalne temperatury i nie masz się czym przejmowac.

(Pelu16) #16

mam czym się przejmować. Wystarczy że temperatura dojdzie do 42 C i już po siedzeniu na kompie:( Nie chce już temp zejść poniżej tego progu a wykorzystanie procka wynosi 100%:frowning:

(pakeroso) #17

a może najpierw procek łapie 100% a efektem tego jest że temperatura dochodzi do 42 st.C ??

przyczyną tego może być jakiś program lub wirus.

zobacz w Menedżerze zadań który proces zabiera tyle procka.

(Rastko1) #18

Przecież to jest normalna temperatura i nie wiem o co Ci chodzi z temperaturą