Przeczytajcie to

XP tak szybki jak Longhorn i co wy nato, sprawdżcie to

http://www.sterowniki.net.pl/ tam to znalazłem

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\Prefetcher i dodać wartość “EnableSuperfetch” = 1.

Chcialbym wiedziec czy ktos to przetestowal i czy rzeczywiscie dodaje tyle mocy systemowi.

Jesli poszypsza go chociaz o pare procent to chetnie sproboje.

Jednak poki co wole nie eksperymentowac :wink:

ciekawe

Ja nawet w moim XP nie mam takiej ścieżki klucza :idea:

Oto co u mnie znalazlo.

Jednak jaka wartosc ma miec utworzony klucz ? Binary, Dword, SZ ?

reg8gi.th.jpg

Poszukaj no dokładniej chyba że masz xp home a nie pro

własnie sprawdziłem i żeczywiscie komp dostaje pożądnego kopa , jeżeli chodzi o czas otwierania programów czy aplikacji, czas ten w stosuku do poprzedniego jest o wiele krótszy , zobaczymy co dalej sie zmieniło.

Patrico, wartość Dword

ciekawe, ja sprawdziłem i nic sie niezmieniło, ja dodałem wartość dword aty ??

Zbych1

Jesli mozna to napisz jaki wartosci klucza i czy system szesnastkowy czy dziesietny uwzgledniles ?

Byloby milo poniewaz sam bym sprawdzil czy to cos daje.

Własnie? :?

Ja zrobilem tak:

Nowy > Wartosc klucza DWORD > nazwa > modyfikuj > system szesnastkowy > wpisalem 1

Zamknolem edytor i zerkam tu i tam.

Norton jakby sie szybciej wlaczyl, chyba ze nigdy na to takiej uwagi nie zwracalem :slight_smile:

ja zrobiłem doikładnie tak samo i nic sie nie zmieniło

ee8hu.th.jpg

No i oczywiście restart kompa bo bez niego zmiany nie zostaną wprowadzone

i naprawdę u ciebie to działa ??

:?

u mnie i u znajomej nie działa i dalej jest tak samo

u mnie jest rożnica,np nero i norton odpalajo sie wyraznie szybciej niz przed zmiana

ale przy starcie systemu ? czy jak?

bo ja nie widze różnicy :-x

Aplikacje rzeczywiscie jakby szybciej sie otwieraja.

Jednak nie jest to kolosalna roznica :wink:

Przynajmniej u mnie nie widac zbytnich roznic.

Jednak zostawie to bo zawsze to nieco szybszy PC jest :slight_smile:

juz po uruchomieniu systemu.zawsze czekałem kilka sekund a teraz jest jakby szybciej.Ps a restartowałes kompa,bo ja tak

Sprawdzilem u siebie na MS Office 2003 , Nero i Norton, Tweak XP 4.

Office rzeczywiscie odpalil natychamistowo, Nero rowniez nieco szybciej, przy Nortonie wielkich zmian nie ma ale jakby nieco szybciej rowniez, za to Tweak Xp 4 pojawil sie natychamist, zawsze trzebalo troszke poczekac zanim sie zaladuje a teraz od razu.

Jednak sa niejakie zminy na lepsze :wink:

A ten klucz w tej lokalizacji w rejestrze macie Prefetcher jak nie ma to trzeba utworzyć najpierw taki nowy klucz i w nim nową wartość Dword ,jak nizej pisze Patricko

Nowy > Wartosc klucza DWORD > nazwa > modyfikuj > system szesnastkowy > wpisalem 1

UPDATE

U mnie na szybkich kompach nie widać różnicy.

Ale ciekawe niech ktoś zobaczy na wolnym sprzęcie,jaka jest to faktycznie różnica w %.

zrobiłem wszystko tak jak napisane i moje spostrzeżenia:

komputer nadal uruchamia mi się tak jak przedtem (bootowanie - program bootvis robi swoje - tylko raz przechodzi pasek :slight_smile: - niecałe 2s.)

logowanie do systemu tak samo - żadnej widocznej różnicy.

uruchamianie programów - wydaje mi się iz maxthon uruchomił mi się ciut szybciej ale nie była to jakaś wielka różnica, front page, jet audio, word, i inne uruchamiają się dokładnie tak samo jak przedtem