Przed ładowaniem winxp wyskakuje napis: Boot: CD/DVD

Witam!
Dzisiaj chciałem włączyć komputer WIN XP to przed tym ładowaniem wyskakuje napis:
Boot: CD/DVD
Ktoś może mi pomóc? Jestem zielony w tych sprawach. Od razu po tym napisie komputer jakby się zatrzymuje w sensie nie chce się włączyć

To włóż płytę z XP, bo widać, że ma bootowanie z napędu. A może już w komputerze nie ma jeszcze/już XP i dlatego woła, bo szuka systemu?

Raz że tytuł wątku nic nie mówi i lepiej byś go poprawił (doprecyzował), żeby mówił więcej o problemie, a dwa to może masz tak ustawioną kolejność (sekwencję) ładowania, że pierwszy jest napęd CD/DVD, a dopiero potem dysk twardy HDD - i obecnie masz włożoną jakąś płytkę do napędu, która “zatrzymała” start systemu (wyjmij ją)?
Jeśli tak, to trzeba w BIOS-ie zmienić (poprawić) kolejność bootowania, by na przyszłość nie dochodziło do tego typu problemów.

Pogrzebałem w kompie i chyba nic z tego…
Chyba chodzi o to że jednak trzeba płyte włożyć.

… i zainstalować system…

Ale nie mam plyty z systemem

Posiada ktoś może link do pobrania WIN XP SP3 PL ? Wtedy zgrałbym na pendrive’a lub plyte i zainstalowalbym

Albo dysk uszkodzony, taśma,inne.

Wejdź do biosu i zobacz, czy widzi dysk. Instrukcja do płyty głównej lub wrzuć zdjęcia sekcji biosu gdzie masz dyski i napędy.

http://m.imgur.com/JAvVD8q,FAVtO9Q,p887YEm

Coś jeszcze? Nwm czy o to chodziło

Wrzuć z sekcji: Standard Cmos Features

Masz tylko jeden dysk? jakiś pendrive nie masz wpięty do portu USB?

Em mialem a co?

No to wyjmij i próba.

U góry na zdjęciu : First ustaw Hard Disk

Pokaż też co masz w pierwszej sekcji na zdjęciu, bo może startuje nie z dysku systemowego.

Każde zmiany potwierdź przy wyjściu z biosu Save.

http://m.imgur.com/gX6FpaI,MHxkzyb
Dałem link zdj tego 1 Standard CMOS Features oraz Hard Disk Boot Priority.
Po wyjęciu pendrive to samo…

No daj to zdjęcie, dysku nie widzi.

Przecież dałem

Ja tylko widzę to?

Czy BIOS widzi twój dysk twardy? Powinien być widoczny w urządzeniach na pierwszej zakładce.

Tak wykrywa go

Zrób tak:
First boot device - hard disk
W hard disk priority dysk z systemem ma być pierwszy.

Jeśli nie ma tam HDD, to są dwie opcje:

  • dysk nie jest prawidłowo podłączony (sprawdź taśmy, wciśnij je z powrotem, spróbuj innego portu SATA na płycie głównej)
  • dysk jest uszkodzony

Sprawdzałem wszystko i wychodzi na to że dysk jest uszkodzony… Jakie mogą być tego przyczyny? Ostatnio gdy gralem to normalnie było a następnego dnia to…