Przedłużacz USB - problem - "Nie rozpoznano urządzenia USB"

Witam.

Kupiłem sobie przedłużacz USB o długości 2m w celu zastosowania go do podłączenia tunera DVB-T, ponieważ trochę mało elegancko wygląda gruby i sztywny kabel antenowy przy laptopie. Lecz niestety po podłączeniu tunera przez ten przedłużacz komputer pokazuje komunikat “nie rozpoznano urządzenia usb”. Tuner oczywiście sprawny i podpięty bezpośrednio pod USB działa bez problemu. Próbowałem na różnych portach USB.

Dodam, że podłączając przez przedłużacz pendrive o pojemności 64gb lub 16gb sytuacja wygląda identycznie, natomiast podłączając pendrive o pojemności 2gb, 1gb lub mysz optyczną, urządzenia działają. Więc kabel raczej jest sprawny.

System Windows 7 (32bit).

Da się jakoś temu zaradzić?

Pozdrawiam.

Im dłuższy kabel tym większa strata sygnału…

do długich kabli potrzeba wzmacniaczy

Jakiś czas temu interesowałem się tym i dowiedziałem się,że zwykłe przedłużacze mają jakieś minimalne straty sygnału - tym większe im dłuższy kabel.

Dlatego stosuje się przedłużacze “aktywne” mające wzmacniacz na gnieździe USB.

Nie wiem czy akurat dotyczy to Twojego przypadku bo wydaje mi się,że 2m to nie jest tak dużo.

Przykładowy kabel Aktywny:

http://allegro.pl/aktywny-przedluzacz-kabel-usb-5-metrow-gruby-i2799504850.html

Kabel jest raczej z niższej półki. Dałem za niego niecałe 10zł w sklepie komputerowym. Wiem, że istnieją kable aktywne, lecz sprzedawca twierdził, że kabel 2m powinien działać pasywnie i nie powinno być problemu.

A czy skrócenie kabla w amatorski sposób polepszyło by sprawę? Chodzi mi o odcięcie kawałka i zlutowanie.

bLaYd ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Użyj porządnego kabla z ekranowaniem, np. takiego: http://www.morele.net/activejet-usb-2-0-a-b-m-m-ekranowanie-podwojne-162004/. Do 5 metrów zazwyczaj nie musisz używać wzmacniacza, a 3 metry to bezpieczna długość (sam używam i nie mam problemu). Możesz kupić też wersję na USB 3.0 (teraz może są już nawet w podobnych cenach co 2.0).