Przedłużanie umowy w plusie ( mixplus ) a zagubiony telefon

witam nie długo kończy mi się umowa ( za jakieś 2 miesiące ) w mixplusie i tu pojawia się problem ponieważ zgubiłem telefon

jaki od nich dostałem , zwracam sie z takim pytaniem czy przedłuża mi normalnie umowę jeśli zgubiłem telefon ( kartę sim mam cały czas tą samą ) i czy przy przedłużaniu umowy będę mógł wybrać sobie telefon nowy ?

jasne ze dostaniesz jeśli zostało Ci tylko 2 doładowania to możesz już brać nowy telefon nie czekać do końca umowy najlepiej nokie n70 pozdrawiam

ale zgubiłem ten telefon co dostałem od nich jak podpisywałem umowę czy w związku z tym poniosę jakieś koszty

??

a z jakiej racji miał byś płacić telefon był twój, ja swój pierwszy utopiłem ważne ze karta sim działa jedyne co będą chcieli od Ciebie to 2 dowody tożsamości i autograf na kilku umowach no i po sprawie dostaniesz bez gadania 2 fona…

dzięki za pomoc teraz tylko nie pozostaje mi nic innego jak wybrać się do salonu po nowy telefon co sądzisz o noki

5200?? bo na n70 jeszcze mnie nie stać :x

mam aktualnie 5200 co najlepsze w niej mobilne gadu-gadu opera mini działa bez problemu szkoda tylko że pakiety na internet w mix ściągają tez przy okazji z konta. Miałem tylko 1 wadę w tym telefonie po czasie musiałem wymienić głośnik zaczął charczeć ale to po kilku miesiącach mocnego dobijania go na maxa. Myślę ze z aktualnej oferty z telefonów za 1zeta właśnie ta nokia była by najlepszym wyborem mieści się chyba jeszcze w tej cenie w 36 doładowaniach po 30zł…

A łączysz się przez (chodzi o ustawienia)? U mnie nie ściąga z konta.

Ustawienia konfiguracyjne mam wysłane ze strony plusa ale niestety bierze nadal z kąta :frowning: mógł byś mi powiedzieć jak jest u Ciebie że jest dobrze co masz ustawione na domyślne?

TUNEBOY , domyślnie należy ustawić profil INTERNET_GPRS (Plus internet lub coś w tym rodzaju). W regulaminie pakietu jest napisane że należy łączyć się przez ten punkt dostępu aby dane były pobierane z pakietu. W różnych telefonach różnie się go aktywuje. U mnie wystarczy w ustawieniach przeglądarki wybrać ten profil jako domyślny i działa on wtedy domyślnie we wszystkich aplikacjach łączących się z netem. Jak tak zrobisz to nie pobiera kasy z konta tylko z pakietu (ilość wykorzystanego pakietu aktualizuje się po pewnym czasie, ale to już taki urok tej beznadziejnej platformy Plusa).