Przedłużenie filmu o kilka sekund

Witam.
Mam filmik w formacie mp4, który trwa 30 sekund i jest bez dźwięku. Chciałbym do niego podłożyć muzykę, która trwa 35 sekund. Jak mogę wydłużyć czas trwania tego filmiku, żeby utwór muzyczny mógł “się skończyć” naturalnie?
Chodzi mi o zwykłe wydłużenie wyświetlania ostatniej sekundy w filmiku, żeby z 30 sekund zrobiło się 35.
Muzykę mogę podłożyć choćby w windowsowym programie Filmy i TV, ale nie widzę tam nigdzie opcji na wydłużenie filmu.
Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem co chcę zrobić.
Proszę o podpowiedzi czego użyć, żeby to dało efekt.

W programie Shotcut (darmowy) otwierasz klip mp4 i myszką, łapiąc na ekraniku, ściągasz go na dół, aby wstawić go na linię czasu. Na tę samą linie czasu możesz wstawić jakiś dowolny obrazek, umieszczając go albo przed filmem, albo za. Możesz nieco zsunąć na siebie oba elementy, aby dokonane zostało płynne przejście. Ten obrazek (np. w jpg) na linii czasu możesz wyciągnąć, że będzie na filmie stanowił dłuższy lub krótszy (zalezy od Ciebie) element nieruchomego filmu. Patrzysz ile czasu zajmuje całość i ewentualnie odetniesz zbędny fragment tego obrazka (nie filmu). Jeśli chcesz podłożyć ten swój dźwięk pod ten film, to z menu linii czasu (trzy kreski) po lewej stronie wybierz "dodaj ścieżkę dźwiękową. Wtedy otwórz w Shotcut ten plik dźwiękowy i ściągnij go myszka na dół na ścieżkę dźwiękową, analogicznie, jak ściągnąłeś klip filmowy. I na koniec trzeba zapisać wideo.

Acha, ten obrazek który ma stanowić wydłużenie klipu do 35 sek może być wzięty jako klatka, odpowiednio z początku, lub końca klipu mp4. Też do zrobienia w Shotcut.

W programie do montażu dodaj audio, dodaj plik wideo, zrób screenshot ostatniej klatki filmu, doklej ją na końcu filmu tak, aby jej czas wyświetlania wraz z filmen trwał do końca ścieżki dźwiekowej (np. 5 sekund), zapisz cały materiał jako jeden plik wyjściowy

Możesz dany fragment filmu rozciągnąć o te 5 sekund, po prostu jak film ma np. 30 klatek na sekudę, można zmienić fragment na 25 - będzie lekko wolniejszy, ale zyskasz na długości. Takie slow-motion dla opornych

Dzięki za podpowiedzi.
Opcja ze screenshotem najprostsza do zrobienia dla mnie. Ściągnąłem z Microsoft Store jakiś Movie Maker i udało się.
Myślałem, że skoro windowsowy programik Filmy i TV umie dodać muzykę do filmu to z tym też da radę, no ale niekoniecznie.