Przedłużenie kabla a-lan

Witam.

Otóż ostatnio przeniosłem się z jednego końca domu do drugiego. Router aktualnie jest daleko od PC i łącząc się przez WIFI jest słabe łączę i niestabilne. (Nie chcę inwestować w lepszy router.)

Chcę przedłużyć kabel, który biegnie od anteny (internet radiowy) do routera. Jego połączenie przy routerze wygląda tak: (http://imgur.com/9PeG52G ). Oznaczenie na kablu od anteny do tej złączki ( A-LAN GIGABIT CABLE 4X2X24AWG FTP CAT5E PVC ROHS ISO/IEC 11901 00288M ). Wyczytałem, że istnieją przedłużki RJ-45. Czy wystarczy kupić drugi kabel idealnie taki sam i tę przedłużkę, żeby wszystko działało?

 Co rozumiesz pod pojęciem “przedłużka”?

Kupujesz zwykły kabel LAN dobrej jakości z zaciśniętymi wtyczkami + złączkę RJ tego typu http://allegro.pl/rj45-beczka-rj45-rj45-8p8c-gniazdo-gniazdo-lan-fv-i5733741675.html i podłączasz to od strony routera - zostawiasz tak jak jest tą złączkę, którą już masz (z napisem DATA + Power) Czyli w nowe miejsce przenieś sam router bez tej złączki)

Przedłużka, w sensie to RJ-45

A tamtego kabla, co biegnie od anteny nie da się przedłużyć?

I czy byłoby znaczenie, gdyby router zostawić w miejscu i kabel lan podłączyć w miejsce obok i podłączyć prosto do PC?

Da radę, ale:

Ponawiam jeszcze pytanie “I czy byłoby znaczenie, gdyby router zostawić w miejscu i kabel lan podłączyć w miejsce obok i podłączyć prosto do PC?”

 

Sorki za te nazwy :). No cóż, na zasięgu WIFI tam tak bardzo nie zależy, bo na telefonie jest znośnie.

Kabel by miał ok 20m.

 

Cierpliwość to coś czego ci brakuje, do tego może sam pomyślisz nad tak prostą odpowiedzią na dziecinie proste powyższe  pytanie?

Tak, tylko nie obok, do gniazda 230V :wink:

Ok. Dzięki Wielkie :smiley: . Zdarza mi się wkurzać innych właśnie takimi pytaniami. Zwykle znam odpowiedź, ale trzeba się upewnić ;-).

Jak długi miałby być ten kabel? Pamiętaj, ze skretka nie powinna przekraczać 100m. Mozesz kupić specjalne kostki, które się krosuje na kablach i je potem zamykasz w obudowie, ale do tego potrzebna jest specjalna zaciskarka. 

Tak poza tym kabel od anteny jest ekranowany. Te kable są droższe. 

 

 

Wydaje mi się, że wprowadzasz zamieszanie do wątku. Nie znam szczegółów technicznych tego typu urządzeń ale jak widzę na zdjęciu, to w tym przypadku od “anteny” schodzi do routera najzwyklejsza skrętka.

Jeżeli mam zgadywać na podstawie wyglądu końcówki, to skrętka jednak jest ekranowana.

Ja odnoszę się do tego co kolega napisał w poście na temat kabla, a napisał, że to kabel FTP kat. 5e. Na zdjęciu nic nie widać. To że wygląda jak zwykła skrętka to nie dziwne, bo folia jest pod izolacją, ale skąd Ty to możesz wiedzieć, skoro nigdy nie widziałeś na oczy takiego kabla.