Przedłuzenie kabli w głosnikach?

.Witam … chciałbym sie zapytac was jak mozna przedłuzyc kable w głosnikach creative i gdzie mozna kupic takie przedłuzki ??

jelsi jest to zwyklu kabel dwużyłowy, to uciąć przed glośnikiem i dosztukowac inny kabel dwużyłowy o podobnej budowie :slight_smile:

kabel takowy kupisz wkazdym elektrycznym lub MM :wink:

pozniej lutowanko, lub na zimno poskrecać i termoizolacja zabezpieczyc :slight_smile:

Niby naprostsze ale sam to kiedyś u kumpla robiłem i mogą powstawać zniekształcenia :wink:

Najlepiej wymienić cały przewód, każde łączenie powoduje spadek sygnału, a jeśli musisz połączyć to porządnie zlutuj oba przewody.

…aaaa zapomniałem dodac ze to sa głosniki do kompa firmy Creative … kiedys mi powiedzieli ze mozna przedłuzyc je bez ucinania

jakimis chinchami ?? to prawda i gdzie je kupic wogole mozna ??

Witam!

Można - ja tak zrobiłem i utraty jakości dźwięku nie zauważyłem (no może dlatego, że audiofilem nie jestem)

Kupić można w sklepie z elektrycznym z kablami.

7f51163110757571m.jpg

Tak jest mnóstwo przedłużaczy prawie w każdym sklepie RTV i w necie np.

http://www.allegro.pl/4399_dzwiek_pozostale.html

http://sklep.abad.pl/index.php?type=show_prod&id=16408

ale to nie jest dobre rozwiązanie polecam jednak wymianę całego przewodu.

…siemka … mam pytanie do ciebie Remix !!

Podałeś w pierwszym poście ;]

Poznałeś to po kablach? :mrgreen:

Podał jaki model Cię interesuje i jaka granica cenowa.

Witam!

aju - pewnie zobaczył w podpisie

FCB Daniel - jak dla mnie grają super, w połączeniu z Audigy 4 to ściany drgają :slight_smile:

@dziobek3

popieram w całej rozciągłości tematu,zero przedłużania nie każdy potrafi dobrze lutować ,najlepiej wymienić przewód na taki długi jaki jest potrzebny,i nie na zwykły kabelek dwużyłowy,tylko na kabel przeznaczony do kolumn jest droższy ale efekty będą bardzo dobre,potwierdzam stażem 30 letnim w elektronice ogólnej.POZDRO

zrób tak jak napisał Mario … sam tak kiedyś zrobiłem i do dzisiaj wieża jest podłączona do kompa + głośniki komputerowe oczywiście :wink:

Witam.

model12 ma racje wymien najlepiej caly przewod wtedy unikniesz znieksztalcen i przewod wymien na przewod przeznaczony do kolumn. Dla mnie dzwiek jest najwazniejszy i ja bym wymienil caly przewod zeby uzyskac jak najlepszy dzwiek. A co do glosnikow nie kupoj Creative.