Przedłużenie sygnału routera

Witam. Mam pytanie czy jest możliwość przedłużenia sygnału routera podłączając drugi router przez skrętkę rj-45 (sieciówkę). Z góry dzięki za pomoc.

Jak to przedłużenia Chodzi tobie o Ethernet czy o wi -fi ??

Jeżeli o Ethernet to owszem zyskasz z takiego zabiegu stawiając tzw most z rutera ewentualnie swicha

Pozdro

Ale po co chcesz przez skrętkę. Kupujesz drugi router ustawiasz jako bridge, łączysz się ze swoją siecią i wszystko.

??

chyba nie o to chodzilo, wątpie aby kolega mając problemy z zasiegiem wi-fi chciał przedłużyć dostęp do sieci przewodowej bo do tego dłuższy kabel wystarczy.

Osobiście podejrzewam że autor wątku miał na myśli ESS albo coś na ten kształt.

W skrócie i kolokwialnie :

rozszerzona sieć WI-FI składające się z kilku komórek BSS oparta o ethernetowy szkielet.

proponował bym do routera dołączyć AP albo router podłączony do poprzedniego przez któryś z portów LAN a nie WAN bo to wprowadza tylko komplikacja i obniża wydajność.

odsyłam do lektury-> google.

najważniejsze to aby kanały się nie nakładały i BSSy zakładały się o jakies 10-15% oraz aby umożliwić roaming to ustawiamy SSID takie samo na obu urządzeniach oraz na AP/routerze-na tym drugim wyłączamy serwer DHCP.

roaming nie zawsze chce działać i wtedy ustawiamy SSID np pietro_1 i pietro_3.

powodzenia

Chodziło mi oczywiście o WiFi.

Prosto mówiąc - TAK.

Podłącz drugi router ale kabelek podłącz w miejsce LAN i tyle.

Jeśli chcesz w Wan to router trzeba ustawić w tryb AP.

a jak go tak ustawić?

jak podepnie się do LAN to jest w trybie AP, natomiast podłączając do WAN raczej takiej funkcjonalności się nie uzyska (mowa o transparentnym działaniu w L3).

pozdrawiam