Przedłużenie sygnalu WiFi Pytanie

Witam

Chciałbym przedłożyć sygnał wifi z jednego budynku do drugiego, tak aby sygnał w drugim budynku był dostępny w każdym pomieszczeniu. Domy są oddalone od siebie około 20-30m Podobno dobry jest do tego router WRE54G Linksysa, co o nim sadzicie? A może znacie coś lepszego ? Jakie as straty transferu w takich instalacjach?

Jak wygląda instalacja takiego routera? i gdzie najlepiej go umieścić?

pozdrawiam.

Router umieść jak najwyżej, w miejscu, gdzie sygnał będzie najmniej zakłócany. Dobrze by było, aby router obsługiwał standard N, a ten nie obsługuje.

mozesz tez kupic lepsza antene do rutera to powinno tez przedluzyc troche sygnal

To jaki router polecasz/polecacie? Ten router ma odbierać sygnał z głównego i przekazywać go dalej tak?

Witam,

Jeśli dobrze rozumiem jeden router bezprzewodowy już masz i to właśnie sygnał tego routera chcesz wzmocnić/przedłużyć, tak?

W takiej sytuacji tak naprawdę nie jest Ci potrzebny kolejny router, wystarczy Ci Access Point, który będzie działał w trybie Repeater’a. Access Pointy z regułu są tańsze od routerów.

Kolega Bambosz107 ma rację, że dobrze by było, aby urządzenie ustawić jak najwyżej, dobrze by również było aby router ze wspomnianym Access Pointem “widziały się”, czyli trzeby by je ustawić np. gdzieś w oknach budynków.

Co do standardu N, to również się zgadzam, ale jeszcze lepiej aby obydwa urządzenia były w tym standardzie, standard N jest dużo wydajniejszy, większe przepustowości… ipt.

Kolega DerekDX również ma rację co do tej anteny, może nawet montaż samej, dobrej, mocnej anteny by wystarczył.

Jak widzisz możliwości jest kilka, musisz przemyśleć, która będzie dla Ciebie najlepsza.

O ile się nie mylę to tutaj : http://sklep.pkab.com.pl/tplink-tlwa730re-wireless-80211n150mbps-range-extender-p-11461.html jest urządzenie które to potrafi

Bartek