Przedłużenie umowy na neostradę

Witam.

Otóż, kończy mi się umowa z TP na neostradę z telewizją. W związku z ostatnimi obniżkami cen i dobrą jakością postanowiłem dalej korzystać z neostrady. I właśnie, tu jest problem, ponieważ jest wiele nieścisłości związanymi ze szczegółami przedłużenia/zawarcia nowej umowy. Opiszę dokładnie i najprościej o co mi chodzi, byście mogli mi pomóc w problemie. :slight_smile:

Więc, chciałem zamówić neostradę 6mega bez telewizji w cenie 59zł (z 2 gratisowymi miesiącami) i zgodnie ze stroną TP powinienem dostać dodatkowo upominek. Pani w obsłudze powiedziała jednak, że musiałbym całkowicie zerwać umowę i dopiero po odczekaniu 2 tygodni podpisać całkowicie nową umowę- z tym że upominku już by nie było. Dodała, że przedłużenie umowy możliwe jest tylko na neostradę+TV (i kosztuje to już prawie 65zł miesięcznie bez gratisowych miesięcy), wtedy nowa prędkość neo byłaby od razu po skończeniu pierwszej umowy (tj. na początku grudnia) i dostałbym wspomniany prezent.

Ogólnie jest to trochę dziwne- konsultantka w salonie mówi co innego niż podaje strona, a telefonicznie jeszcze inaczej. W związku z tym mam do Was pytanie, jeśli wiecie dokładnie jak to z tym jest. Czy musiałbym zrywać umowę i czekać ponad 2 tygodnie na ‘nowego’ neta, czy przedłużenie umowy istnieje rzeczywiście jedynie na neo+TV? Przy okazji jak to jest z tymi upominkami? (taki GPS mógłby się przydać ;))

Proszę o konkretne odpowiedzi, w razie niejasności mogę coś jeszcze domówić.

Od razu nasuwa mi się na myśl jedno - TP jednak lubi robić ludzi w banię… poza tym: tak-przedłużasz umowę znaczy prolongujesz tą która masz w tej chwili - TV+Neo, jeżeli chcesz zrezygnować z części TV to konieczne jest podpisanie NOWEJ umowy, a jeżeli dobrze pamiętam to w TP trwa to właśnie 2 tygodnie między zakończeniem starej a podpisaniem nowej umowy. A co do dawanego przez nich GPSa - hehehe no comments :slight_smile: Ten GPS pewnie sam siebie odnaleźć nie umie a co dopiero drogę gdziekolwiek.

Dzięki za odpowiedź, czyli zgadza się mniej więcej z tym co mówiła. Opinie nt tego GPSa nie są tragiczne, także może coś działa :smiley: jednak głównie chodzi o to, że chciałem umowę na samą neostradę, bo z telewizji zbyt często nie korzystam, a ogólnikowo wychodzi koło 260zł taniej na 2 lata aniżeli neo+tv. Ale te dodatkowe formalności i bezsensowne czekanie 2 tygodni…

Dziwi mnie kompletnie to co napisałeś. Od 6 lat jak jestem na neostradzie (teraz już kończe karierę z nimi :P) to zawsze jak przedłużałem umowę, to wchodziła w życie wraz z końcem poprzedniej. I jesłi jakieś upominki wtedy akurat były to je dostawałem bez żadnych problemów. I co mnie zdziwiło bardzo, że jakieś okres czekania 2 tygodni, co to w ogóle jest? Nigdy tak nie miałem. Powiem Ci, że w to co na infolini mówią nie wierz kompletnie. Na Twoim miejscu bym przestudiował dokładnie ofertę na stronie plus ewentualnie jeszcze w salonie TP popytał o szczegóły.

No akurat byłem w salonie TP i powiedziano mi to, co napisałem. :wink: Owszem- jeśli przedłuża się umowę to nie trzeba czekać. Jednak w mojej sytuacji, gdybym chciał zrezygnować z telewizji i mieć samą neostradę, musiałbym podpisywać całkiem nową umowę- i stąd to oczekiwanie.

Tak ale podpisujesz teraz umowę która wejdzie z dniem końca umowy i tyle.

Rok temu miałem nowa umowę i jak pamiętam nie czekałem żadne 2 tygodnie a 48h(na telefon VoIP, i szybsze neo ) a net maiłem cały czasz, a te 2 tygodnie to maja maksymalny taki czasz.(Nie ma żadnej klarencji jak to kiedyś było ze po rezygnacji było trzeba nawet 3 miesiące czekać)

Nie zapominaj ze będziesz tez musiał zapłacić za aktywacje hehe paranoja

Upominek z tego co wiem dostaniesz tylko wtedy jak zamówisz przez stronę Tp :smiley: