Przedłużenie zasięgu Wi-Fi z użyciem starego routera

Witam
Chcę wykorzystać stary router do przedłużenia zasięgu wifi. Jestem blisko, ale jednocześnie daleko ustawienia ponieważ sieć się tworzy, ale smartfon nie może uzyskać adresu ip po czym tracę dostęp do routera i muszę go resetować do ustawień fabrycznych i zabawę rozpoczynać od nowa.
Router główny do którego jest podłączony światłowód to Tenda Ac1200
Router, który ma się z nim łączyć to netis WF2411I.

Co próbowałem. Na głownym routerze(tenda) mam włączone WPS. Na netisie próbowałem włączyć wps i dodać tendę(widzi go i dodaję, ale to nic nie daję). Próbowałem z włączonym dhcp jak i wyłączonym. Zmieniałem adres LAN z 192.168.1.1 np na 192.168.1.121. Testowałem też tryby „Reapeater”, „AP+WPS”, „WPS” nic nie działa.
Router w pewnym momencie się tak jakby restartuję, tworzy nową sieć wifi jednak nie mogę się z nią połączyć.
Nie bardzo wiem co mogę jeszcze wymyśleć.

Musisz włączyć WDS: Wireless Distribution System – Wikipedia, wolna encyklopedia
Możesz posiłkować się tym: Router jako Repeater - rozbudowa sieci domowej - PerfectSoft

Już sobie poradziłem. Zmieniłem nazwe sieci wifi a konkretnie usunąłem polską literę. Z jakiegoś powodu nie chciał się połączyć.