Przedłużka kabla 5pin (jak najmniejsza)

Otóż ostatnio sobie wpadłem na pomysł na przedłużenie kabla usb (mój już jest bardzo krótki). Niby mamy te zwijane dziadostwo, ale wszyscy wiedzą że to się często łamie.

Miało by to polegać, na dołączaniu części tego kabla na jakiejś wtyczce (i tu macie pole do popisu). Ew jeśli wtyczka będzie za duża, to bd używał 2 kabli usb.

Ogólnie mam lapa i pc, lap potrzebuje kabla o długości 20cm, a pc jakiś metr. Ciężko to pogodzić :slight_smile: Mysz bezprzewodową mam (od razu uprzedzam). Najwyżej bd sobie musiał kupić, jakąś co nie przerywa (moja już stara bardzo jest). Ogólnie fajnie by było, gdyby takowy kabelek dało się przyłączać wg potrzeby.

Reasumując, potrzebna mi wtyczka z gniazdem która najlepiej jak będzie miała szerokość przekroju kabla / bądź gotowiec :slight_smile:

Witam

czy o takie coś tobie chodzi

http://itx-sklep.pl/akcesoria_pc/kable_ … _54mm.html

lub

http://www.dodrukarki.pl/p/pl/kabgemusb … canon.html

Witaj,

Nad pierwszym rozwiązaniem już myślałem. Jednak bardziej nad pojedynczymi pinami (kwadrat mniej zajmuje) - mam parę w zapasie. Jednak jest to dość spore rozwiązanie. Myślałem nad czymś mniejszym / ew czymś co by trzymało te piny podczas użytku kabla (takie rozwiązanie jeśli nikt tego nie ciągnie jest ok, ale myślę że się będzie rozłączało)

Po pierwsze to nie za bardzo rozumiem po co ci wtyczka 5 pinowa skoro usb i używa 4 pinów, złącze mini usb ma co prawda 5 pinów ale i tak używane są tylko 4 piny (w kompie i tak przecież masz gniazdo 4 pin).

Rozumiem że cel jaki chcesz osiągnąć to po prostu przedłużenie kabla usb i że jesteś w stanie sam sobie to wykonać więc zaproponuję ci dwa rozwiązania do własnoręcznego wykonania.

  1. Możesz kupić wtyczkę usb, gniazdo usb oraz odpowiedniej długości 4 żyłowy kabel (ostatecznie możesz nawet wykorzystać 4 żyłowy kabel telefoniczny lub 8 żyłowy internetowy dublując żyły choć na dłuższych odległościach nie zda to egzaminu) i po prostu zmontować sobie odpowiedniej długości przedłużacz.

To najprostsze i najbardziej uniwersalne rozwiązanie ale z opisu wnioskuję że coś takiego cię nie satysfakcjonuję więc kolejna propozycja.

  1. Skoro zależy ci na tym żeby wtyczka była jak najmniejsza to proponuję wykorzystać stosowaną w niektórych zestawach słuchawkowych do tel 4 pinową wtyczkę mikro jack (2,5 mm; do kupienia w lepszych sklepach dla elektroników) i odpowiednie do niej 4 pinowe gniazdo (też jest do zdobycia ale ciężej trafić) - to najmniejsze znane mi złącze z ilością pinów umożliwiającą wykorzystanie do przedłużenia usb.

Ja miałem problem żeby zdobyć 4 pinowe gniazdo mikro jack ale wykonałem sobie ręcznie takie gniazdo wykorzystując łatwą do zdobycia 2 rzędową listwę styków takich jakie się wykorzystuje powszechnie w złączach ATA dysków twardych, napędów dyskietek i wielu innych zastosowaniach - rozstaw pinów w takiej listwie pokrywa się z rozstawem pinów wtyczki mikro jack a odstęp między rzędami jest wystarczający aby można było tam wsunąć wtyczkę mikro jack (wystarczy tylko odrobinę je odgiąć na zewnątrz).

Takiego gniazda samoróbki używam od ok roku i spisuje się równie dobrze jak oryginalne a może nawet lepiej.

Alternatywnie możesz też wykorzystać łatwiejsze do zdobycia 4 pinowe wtyczki/gniazda mini jack (3,5mm; większe od mikro jack ale mniejsze od jack; rozmiar taki jak 3pin stosowany w typowych słuchawkach) również często stosowane w zestawach słuchawkowych.

O to właśnie mi chodziło tx :slight_smile: