Przedłużnie sygnału wifi

Dobry, mam pytanie da rade zrobić coś takiego że laptop odbiera sygnał z routera i robi własną sieć wifi używając internetu z routera?

Tak. Napisz jak ten laptop “odbiera” sygnał z routera (kablem?).

Przez Wifi :slight_smile:

No to potrzebujesz dodatkowej karty wifi np. na USB. Opisz co chcesz dokładnie uzyskać i jaki jest tego cel…

załóżmy że od routera dzieli mnie jakaś tam odległość i chce żeby laptop odbierał wifi i mógł dawać te wifi do telefonów że telefony się nie łączą bezpośrednio z routerem tylko z laptopem… co da mi lepszy zasięg

Da radę, ale dużo zachodu, laptop musi być włączony, musisz dokupić kartę wifi do laptopa… Może jakiś repeater, albo jak sygnał słaby puścić to inaczej? To Twoja sieć, w ramach tego samego mieszkania/domu? 

Dobra… chciałem tylko tak żeby na jakiś czas se przedłużyć bo mnie czasem wkurza to spiepszanie sygnału no ale dobra… Do zamknięcia

Ale Ty się Jakiek nie denerwuj… Najtańszą kartę wifi na USB kupisz pewnie za 10zł i możesz to zrobić.

Niekoniecznie, Conectify tworzy virtualną sieciówke :wink:

http://www.dobreprogramy.pl/Connectify,Program,Windows,17073.html

Ostatnio grzebałem w ustawieniach Win10 i znalazłem funkcję “Hotspot mobilny”, w którym można utworzyć punkt dostępowy. Jeszcze nie testowałem, bo nie było okazji.

O kurde przetestuje ten programik

#Edit

Przy instalacji programu prosiło o jakąś łatke i ją zaczeło pobierać ze strony microszitu i przy instalacji wyskoczyło że ta łatka nie jest aplikowana na twój komputer czy cuś takiego…

A nie lepiej byłoby kupić jakiegoś wifi extendera podpinanego do gniazdka sieciowego?

Na tak opisany problem nikt ci  nie udzieli odpowiedzi.
Może masz jakiś trefny system :wink:

 

Ja w tym celu mam 2 routery TP-linka. Jeden łączy się z drugim i przekazuje sygnał WiFi na resztę domu.

Próbowałem extender, ale nie dawał rady z takimi ścianami :smiley:

ja to chciałem tylko na jeden dzień ewentualnie 2-3 :slight_smile: no dobra obejdzie się chyba bez… Do zamknięcia ;x