Przedłużnie sygnału wifi

(JasiekkPL) #1

Dobry, mam pytanie da rade zrobić coś takiego że laptop odbiera sygnał z routera i robi własną sieć wifi używając internetu z routera?

(bachus) #2

Tak. Napisz jak ten laptop “odbiera” sygnał z routera (kablem?).

(JasiekkPL) #3

Przez Wifi :slight_smile:

(bachus) #4

No to potrzebujesz dodatkowej karty wifi np. na USB. Opisz co chcesz dokładnie uzyskać i jaki jest tego cel…

(JasiekkPL) #5

załóżmy że od routera dzieli mnie jakaś tam odległość i chce żeby laptop odbierał wifi i mógł dawać te wifi do telefonów że telefony się nie łączą bezpośrednio z routerem tylko z laptopem… co da mi lepszy zasięg

(bachus) #6

Da radę, ale dużo zachodu, laptop musi być włączony, musisz dokupić kartę wifi do laptopa… Może jakiś repeater, albo jak sygnał słaby puścić to inaczej? To Twoja sieć, w ramach tego samego mieszkania/domu? 

(JasiekkPL) #7

Dobra… chciałem tylko tak żeby na jakiś czas se przedłużyć bo mnie czasem wkurza to spiepszanie sygnału no ale dobra… Do zamknięcia

(bachus) #8

Ale Ty się Jakiek nie denerwuj… Najtańszą kartę wifi na USB kupisz pewnie za 10zł i możesz to zrobić.

(fiesta) #9

Niekoniecznie, Conectify tworzy virtualną sieciówke :wink:

http://www.dobreprogramy.pl/Connectify,Program,Windows,17073.html

(dark__jedi) #10

Ostatnio grzebałem w ustawieniach Win10 i znalazłem funkcję “Hotspot mobilny”, w którym można utworzyć punkt dostępowy. Jeszcze nie testowałem, bo nie było okazji.

(JasiekkPL) #11

O kurde przetestuje ten programik

#Edit

Przy instalacji programu prosiło o jakąś łatke i ją zaczeło pobierać ze strony microszitu i przy instalacji wyskoczyło że ta łatka nie jest aplikowana na twój komputer czy cuś takiego…

(faktor4u) #12

A nie lepiej byłoby kupić jakiegoś wifi extendera podpinanego do gniazdka sieciowego?

(fiesta) #13

Na tak opisany problem nikt ci  nie udzieli odpowiedzi.
Może masz jakiś trefny system :wink:

(Domker) #14

Ja w tym celu mam 2 routery TP-linka. Jeden łączy się z drugim i przekazuje sygnał WiFi na resztę domu.

Próbowałem extender, ale nie dawał rady z takimi ścianami :smiley:

(JasiekkPL) #15

ja to chciałem tylko na jeden dzień ewentualnie 2-3 :slight_smile: no dobra obejdzie się chyba bez… Do zamknięcia ;x