Przedni panel audio-problem

Posiadam płytę GA-P35-DS3L, obudowa Tracer jakiś Advanced Case, z panelem audio z przodu. Wszystko ładnie chodzi tylko mi tego panelu audio w sklepie nie podłączyli. Znalazłem wtyczkę, znalazłem miejsce na płycie gdzie to ma być, ale w instrukcji pisze żeby sprawdzić piny na wtyczce czy są zgodne z tymi na płycie bo jak nie to można uszkodzić płytę. Nie uśmiecha mi się ta wizja. W związku z tym mam pytanie jak sprawdzić te piny? Ewentualnie jak to podłączyć żeby bezpiecznie było? Z góry dzięki za odpowiedzi

NA pinach masz napis od czego jest. W instrukcji mobo masz napisane który do którego się podłącza i podłącz. Co do rozwalenia mobo to bzdura. Najwyżej wyjście nie będzie działać (jeżeli chodzi o AUDIO).

Podłącz. w instrukcji chodziło o to zeby nie wpychac na siłę jeśli nie pasuje.

Bzdura… Podłączenie tych wtyczek ( jeśli źle podłączysz ) to napewno Ci nie uszkodzi mobo, jedynie nie będzie Ci to działało… I tyle… Więc możesz spokojnie podłączyć ( pokombbinować )… Wszystko znajdziesz w instrukcji gdzie, co i jak podłączyć,… Na tych wtyczkach masz napisanie np. ( AUDIO, USB ).

Hmm no niby działa ale nie do końca, po podłączeniu słuchawek do przedniego panelu działa także tylny panel, czy jest na to jakaś rada?

W ustawieniach sterownika muzycznego masz opcje żeby wyciszyć back panel jak podłączysz coś do front.

Napisz jaką masz dźwiękówke??

Wszystko można ustawić w komputerze… W programie od karty muzycznej lub w dźwiękach…

karta zintegrowana na płycie

Jaką masz płyte i jaki system??

Płyta GA-P35-DS3L, system XP SP3, w ustawieniach złącza jest opcja wykrywanie gniazda panelu przedniego ale jak ją zaznaczę to opcja wyciszanie tylnego panelu jest wyłączona. Gdy włyłączę opcje wykrywania gniazda, wówczas grają tylko słuchawki ale gdy wyciągnę słuchawki nie przełącza się automatycznie na głośniki, to trochę bez sensu

  1. zajrzyj do biosu do ustawień audio, może pomóc zmiana ustawienia panelu przedniego z auto na enabled

  2. może w opcjach programu do dzwięku trzeba uaktywnić dwa rodzaje wyjść i potem je przełączać ręcznie (w trayu)

  3. w przypadku takich problemów z wykrywaniem podłączenia pomaga jakaś poprawka do windows, ew. najnowsze stery do dzwięku (mogą zawierać także tę poprawkę) - tak jest w przypadku 8-ch dźwięku realtek

W menadżerze urządzeń przy urządzeni audio Hight Definition Audio wyświetla się komunikat o niezainstalowanych sterownikach tego urządzenia, kiedy chciałem to uczynić okazało się, że takich sterowników nie ma ani na necie anie na płytce ze sterownikami. Zaraz jeszcze sprawdzę to ustawienie w biosie.

viewtopic.php?f=7&t=230985&p=1546004

KB888111, Stery.

Mam ServicePack3 wiec nie wiem czy jest sens instalowania tej poprawki. Zainstalowałem natomiast sterowniki realtecka i zmieniło sie tylko to że nie mogę już wyłączyć głośników w żaden inny sposób jak odłączając je z kabla ;]

[edit]

Poszperałem trochę i te wszystkie wskazówki odnoszą się do XP z SP2. Jest to opisane nawet na stronie Gigabyte’a. U mnie wygląda to toche inaczej, w menadżerze urządzeń mam dwa takie same sterowniki magistrali Microsoft UAA HD Audio.Odinstalowałem je i przywróciłem sterowniki z wersji 1,77(chyba) ale nadal nie działa jak powinno. W biosie nie mogę znaleźć żadnych ustawień związanych z audio (nie licząc Azalia)… ehhh