Przedni panel na słuchawki i mikrofon nie działa

Siema !!

PROSZĘ O POMOC !!

Moja płyta główna to : ASRock 4CoreN73PV-HD720p

a może źle jest podpięte

kartę masz zintegrowaną czy nie masz zintegroanej

jeśli nie masz to podepnij do karty dzwiękowej

karte mam zintegrowanom

U mnie pomagało zaznaczenie opcji Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego w Ustawieniach złącza (ikona folderu nad listą gniazd z prawej strony Menedżera). Pod warunkiem, że wszystko inne jest dobrze zrobione :wink:

Umnie w Ustawieniach Złoncza pisze tak :

Enable auto popup dialog, when device has been plugged in mam to zaznaczone.

mam tylko tą opcje

Prawdopodobnie panel przedni jest wyłączony - u mnie tak było na płycie GIGABYTE EP45-DS3.

W Menadżer Realtek HD Audio naciśnij ustawienia łącza i tam odznacz pierwszą pozycję.

to nie działa

Spróbuj zmienić ustawienia w BIOSie dotyczące Front Panel-u.

Ja u siebie musiałem przełączyć z HD Audio na AC97. U ciebie może być trochę inaczej.

kis4 , podłączyłeś panel poprawnie? Może po prostu kabelki źle podłączyłeś i dlatego nie działa. Radziłbym Ci zajrzeć do manuala i sprawdzić z nim, czy kabelki są wpięte poprawnie.

Ja nie podłączałem kabli jak składałem zestaw w sklepie to oni mi sami tam podłączali a w biosie to sprawdze ;]

P.S jak się wyszukuje audio w biosie ??

U ciebie, według instrukcji, powinno być w zakładce Advanced > Chipset Configuration > Front Panel.

Do wyboru będziesz miał prawdopodobnie: Auto, Enabled, Disabled … for the onboard HD Audio Front Panel.

Ja postawił bym na Disabled ale nie jestem pewien, musisz popróbować > w razie czego wrócisz do poprzedniego ustawienia.

Nie zapomnij zapisywać zmian przy wyjściu z BIOS-u.

Pozdrawiam

Aha! ok spróbuje :smiley:

Hura! pomogło nareszcie !!

TEMAT ZAMKNIĘTY