Przedni panel nie wykrywa słuchawek i mikrofonu

Witam. Od pewnego czasu cieszę się nowym kompem (sygnaturka). Jednak, gdy znów ściągnąłem, i zacząłem grać w crossfire, pojawił się problem. Gdy podłączam słuchawki do przedniego panelu nic się nie dzieje, w słuchawkach głucho, tak samo jak i w panelu sterowania (screen na dole). Wiem, że taki temat już chyba był, ale tam było coś o sterach Realtek, ja mam od Micro$hitu, i nie wiem za bardzo, co to za sprzęt. Wygląda jakby był fabrycznie doczepiony do obudowy TAKE ME SORELLA. Usb i tylni panel dźwiękowy zaś, działa miodnie. Oto screen, i obudowa:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c90f746a18fb67e.html

http://mobtech.blink.pl/sstore/images/OBUDOWA%20TAKEME%20SORELLA%20400W%20PPFC.jpg

Dodam, że słuchawki były podłączone w chwili robienia screena. Za pomoc z góry wielkie dzięki.

przedni panel może jest źle podłączony do mobo.

W opcjach realtek jest coś takiego jak “Wyłącz wykrywanie gniazda panelu przedniego” może w “Micro$hicie” też masz gdzieś taką opcję…

Jak ci chodzi o to, że juz to było, to masz racje, było. I to ja zakładałem podobny temat. :stuck_out_tongue:

Mogę ci powiedzieć, że przestałem głowić sie nad tym i przyjałem do wiadomości, że po prostu nie działa panel przedni wraz z tylnim jednoczesnie. Dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia. Po prostu tak jest i tyle.

Takie gadanie, że zmienić ustawienia w biosie albo “pewno źle podpięte” czy “masz gdzies tam taką opcję” tyle mi pomogły co nic.

Zapewne trudno w to uwierzyć by w 21 wieku istniał problem z jednoczesnym działaniem słuchawek i głośników ale tak niestety jest. Zupełnie tak samo jak z podpięciem do jednego monitora dwóch kompów.

W obu przypadkach jednak trzeba po prostu dokupić sobie inny sprzet. Jest na rynku i świadczy o tym, że standardowo z takimi rozwiązaniami sa problemy. Gdyby go nie było to by oznaczało , że jakoś da sie “jakieś tam opcje” bliżej nieokreślone zmienić i będzie ok. Te opcje jednak trzeba zmieniać dopiero po zakupach. W sterach do sprzętu.

Ja mam karte dźwiękową zakupioną od Creativa i dzieki temu zyskałem dwa dodatkowe wejścia na słuchawki i mikrofon. Hula przy tym i głośnik podpięty z tyłu kompa i mikrofon ze słuchawkami brykający na karcie. Mam w czasie gry muzyczke przez głośniki włączoną, dźwięki z gry przez głośniki i rozmawiam przez TeamSpeak dzieki słuchawkom z mikrofonem.

Wiem, że to nie rozwiązuje konkretnie problemu z przednim panelem. Sam sie denerwuje na wspomnienie o tym. Bo w sumie na co ten przedni panel mi potrzebny? Skoro nie działa. Taki po prostu kolejny gadżet dzieki któremu może kupujący sie cieszyć , że coś tam ma. :wink:

To tyle.Pozdro. :lol:

Ja zawsze mogę oddać na gwarancje, ale jak już to w lipcu - ja pojadę na wakacje, a komp do serwisu xD Zdziwiłem się, bo sprzęt mam od miecha…

Sprawdziłem wnętrze kompa, powyciągałem i powkładałem wszystkie wtyczki i nadal nic. Ma ktoś jakieś pomysły?