Przedni panel USB

(konradpaluszek) #1

Witam. Da się wymienić przedni panel USB w obudowie Tracer Stone Tro-141?

(Drobok) #2

da się :stuck_out_tongue: Pytanie czy znajdziesz coś co tam podpasuje w zamian. Wyjmij wymierz i popytaj sprzedawców na allegro, ew weź wersję przewodową (o ile nie ma w środku panelu na pcb) i przyklej na gorąco.

(konradpaluszek) #3

A może same gniazda USB wymienić?

(JNJN) #4

Jak tylko one uszkodzone i masz - wymieniaj.

(konradpaluszek) #5

Tylko jak je wyciągnąć z tego panelu? one są na zatrzaski czy przyklejone?

(Drobok) #6

Daj zdjęcie, ja obudów tracera nie miałem. Najprawdopodobniej wyciąga się je od środka (cały panel) i albo będą gniazdka na przewodzie, albo będą one przylutowane do pcb. W każdym wypadku trzeba je będzie odlutować i przylutować nowe.

(konradpaluszek) #7

To moja obudowa. 1_addmedium.jpg

(Drobok) #8

To akurat można zlaeźć w google, zdejmij bok, i zobacz co masz z przodu od środka, jeśli nic nie widać to trza zdjąć cały przód (parę śrub od środka + zatrzaski)

(konradpaluszek) #9

A trudno jest wymienić całą obudowę komputera?

(bachus) #10

Dokładnie. Zawsze też można wymienić cały komputer, albo cały dom na taki w którym jest nowy komputer - po co się przemęczać z panelem USB?

No a całkiem poważnie - łatwiej chyba będzie dokupić dodatkowy panel USB (w zależności od tego jakie jest miejsce w obudowie - montowany w zatoce na stacje dyskow, lub 3.5 (tam, gdzie CD-ROM).

(konradpaluszek) #11

Chodzi mi o to czy trzeba rozkręcać radiator i wyciągać procesor przy zmianie obudowy.

(bachus) #12

Wszystko musisz wyciągnąć. W 99% radiatora nie musisz ruszać. Musisz odpiąć wszystkie kable, przełożyć płytę główną, zasilacz. Zwróć uwagę, że przed założeniem płyty głównej czasem łatwiej najpierw wadzić napę DVD (ale to rzadkość…).

(konradpaluszek) #13

Dzięki bardzo za odpowiedź.