Przedni panel USB

Witam. Da się wymienić przedni panel USB w obudowie Tracer Stone Tro-141?

da się :stuck_out_tongue: Pytanie czy znajdziesz coś co tam podpasuje w zamian. Wyjmij wymierz i popytaj sprzedawców na allegro, ew weź wersję przewodową (o ile nie ma w środku panelu na pcb) i przyklej na gorąco.

A może same gniazda USB wymienić?

Jak tylko one uszkodzone i masz - wymieniaj.

Tylko jak je wyciągnąć z tego panelu? one są na zatrzaski czy przyklejone?

Daj zdjęcie, ja obudów tracera nie miałem. Najprawdopodobniej wyciąga się je od środka (cały panel) i albo będą gniazdka na przewodzie, albo będą one przylutowane do pcb. W każdym wypadku trzeba je będzie odlutować i przylutować nowe.

To moja obudowa. 1_addmedium.jpg

To akurat można zlaeźć w google, zdejmij bok, i zobacz co masz z przodu od środka, jeśli nic nie widać to trza zdjąć cały przód (parę śrub od środka + zatrzaski)

A trudno jest wymienić całą obudowę komputera?

 

Dokładnie. Zawsze też można wymienić cały komputer, albo cały dom na taki w którym jest nowy komputer - po co się przemęczać z panelem USB?

No a całkiem poważnie - łatwiej chyba będzie dokupić dodatkowy panel USB (w zależności od tego jakie jest miejsce w obudowie - montowany w zatoce na stacje dyskow, lub 3.5 (tam, gdzie CD-ROM).

Chodzi mi o to czy trzeba rozkręcać radiator i wyciągać procesor przy zmianie obudowy.

Wszystko musisz wyciągnąć. W 99% radiatora nie musisz ruszać. Musisz odpiąć wszystkie kable, przełożyć płytę główną, zasilacz. Zwróć uwagę, że przed założeniem płyty głównej czasem łatwiej najpierw wadzić napę DVD (ale to rzadkość…).

Dzięki bardzo za odpowiedź.