Przedni panel

Witam posiadam mały problem z przednim panelem problem głownie dotyczy Audio chodzi o to że gdy komputer jest w spoczynku słychać delikatne syczenie które da się znieść i bynajmniej mi ono nie przeszkadza natomiast w momencie obciążenia komputera jakąkolwiek grą zaczyna się istny armagedon na słuchawkach syczenie piszczenie które narasta wraz ze stopniem obciążenia, sprawdzałem dodatkowo czy może mieć to powiazanie z usb przedniego panelu i gdy podpiąłem pendrive do przedniego panelu wszystko wydawało się okej lecz gdy chciałem przerzucić na niego plik również pojawiły się dziwne dzwięki, wyczytałem na innym forum że problem może dotyczyć niskiej jakości kabli audio które mogą znajdować się zbyt blisko zasilania karty graficznej bądź dysku, postanowiłem że je odizoluje od wszystkich kabli oraz przy samym wpięciu do przedniego panelu owinąłem ją taśmą ilozacyjną cięką warstwą foli aluminiowej oraz drugi raz taśmą izolującą lecz i to nie pomogło. mam nadzieje że ktoś miał już taki problem i podzieli się jego rozwiązaniem pełną specyfikacje podam na dole.
Specyfikacja:
Procesor: i5-3470 3.4ghz
Karta Graficzna GTX960 4gb Gigabyte WinterForce
Dysk1- adata SU 800 128GB
Dysk2- Samsung 2,5cala 500gb
ram Goodram DDR3 1X8GB 1600MHZ
płyta główna- ECS [H61H2-M2] Rev 1.0
Obudowa: Niestety nie mam pojęcia została ona zakupiona na OLX za 50zł mogę dosłać zdjęcie jeżeli będzie taka potrzeba.

Odłącz odpowiedni przewód idący do Front Panelu z gniazda F_Audio na płycie głównej.
Podłącz zewnętrzne urządzenia audio (mikrofon, słuchawki itp.) jedynie do gniazdek z tyłu komputera i teraz sprawdź to wszystko, o czym napisałeś wyżej.

Tylny panel jest wporzadku bez rzadnych dziwnych odgłosów nawet bez odpinania przedniego panelu. Lecz niestety potrzebny mi jest ten przedni ponieważ mój kabel słuchawkowy jest zbyt krótki.

Widocznie Front Panel jest uszkodzony (gniazdo mini-dżeka?). Raczej nic tu nie poradzisz.

Kup sobie przedłużacz jack i podłącz od tyłu.

Sprawdź jak masz poprowadzone kable, zapewne dotykają czego nie powinny.

Kable są przeciągnięte dobrze na tyle na ile pozwalała mi długość kabla.

Skoro tak twierdzisz.

Właśnie miałem nadzieję że da się jakoś ten front panel naprawić czy coś w ten deseń ponieważ jest to chwilowe rozwiązanie, mam w planach zakupic moduł bluethoot ponieważ dosłownie 2tygodnie temu złożyłem ten komputer i aktualnie nie dysponuje zbytnio środkami na niego.

Dźwięki o których piszesz występowały u mnie gdy kabel od głośników był poplątany z resztą kabli, w tym sieciowym.
Dodam że był to oryginalny kabel od tego zestawu, bardzo cienki.
Po wyplątaniu go z reszty, dla pewności jeszcze zmieniłem kabel na lepszy.
Sprawdź czy kable nie dotykają czegoś w środku i czy są dobrze podłączone.
Dla pewności nawet poruchaj kablami gdy słyszysz niepokojące dźwięki.

Masz uziemiony komputer?

Próbowałem nimi ruszać przeglądać dociskać gdy komputer był obciazony wpiąłem słuchawki z przodu i nic to nie dało. Mam z tyłu podpięte głośniki lecz po ich odpięciu nic się nie zmienia.

Jeżeli chodzi o kable od obudowy napewno są one w dobrych pinach (wpiąłem według oficjalnego manuala) co prawda przy składaniu 2 kable od uziemienia wydaly mi się dość luźne na styku z płytą główną lecz próbowałem je docisnąć i trzymały się one na pinie. Rano do nich zobaczę lecz na tą chwilę moje pytanie brzmi czy da się gdzieś dostać te plastikowe zaczepy od obudowy?

Nie rozumiem o czym piszesz.

Chodzi mi to czy masz uziemienie w gniazdku. Radko, ale zdarza się, że jego brak powoduje jakieś problemy z dźwiękiem.

Chodziło mi o kable od obudowy były tam 2 kable ground myślałem że o to chodzi, jutro sprawdzę gniazdko.

Uziemienie jest w gniazdku.