Przedni port USB 3.0, podłączenie do płyty głównej

Ha… Zapewne większość z was widząc nazwę tematu, wyobrazi sobie zwykłe podłączenie portu przedniego za pomocą niebieskiej pinowej wtyczki. 

A niestety na tym polega mój problem. Od wczoraj składam nowy komputer (w końcu) i byłoby prawie wszystko ok, gdyby nie to, że na przednim panelu mojej obudowy znajduje się port USB 3.0. Podpiąłem HDD/Powery i inne ■■■■■■■■■■ (bo jednak mam wrażenie, że Asus robił świetną robotę dokładając do płyt głównych ten mały plasticzek na który spokojnie podpinało się wszystkie druciki a dopiero ten plastik wchodził w gotowe porty na płycie głównej) i został mi jeden przewód w postaci kabla USB zakończonego męską wtyczką.

Za starych czasów pamiętam, że zdarzało się, że płyty główne (w czasach kiedy dopiero wchodziło USB) miały 4 wyjścia na tylny panel i np. 2 wyjścia na przedni panel w postaci pinowych portów i dodatkowo jedno gniazdo USB żeńskie. 

Podobnym tropem zacząłem poszukiwania na swojej płycie głównej i niestety znalazłem tylko standardowe gniazdo PIN’owe a nie żeńską wersję USB 3.0.

Czy może ktoś podpowiedzieć jak to rozwiązać? Lutować czy zarabiać kabli mi się naprawdę nie chcę.

Ogólnie mam port USB 3.0 na przedniej obudowie, którego kabel kończy się po prostu wtyczką USB 3.0 (niczym od dysku czy pendrive’a). Niby mógłbym kupić przedłużacz, przeciągnąć kabel z wewnątrz obudowy, na zewnątrz żeby wychodził z tyłu i wpiąć w jedno z gniazd które są z tyłu obudowy, ale jaki to ma sens?

 

Obudowa:

Thermaltake Commander MS-I Midi Gaming Case, USB3 ,Toolless, Black 

3106DEFA2DEBA9C7B88C7E18F3089E6D.jpg

Płyta główna to MSI Gaming 3 Z97

 

Oczywiście poszukuję rozwiązania, jak udostępnić sobie przedni port USB 3.0 aby był po prostu funkcjonalny, bo co to za sens posiadać tylko (czynny) USB 2.0 z przodu

 

Oto jak przedstawia to producent obudowy (co dla mnie jest jednym wielkim żartem):

design-2.jpg

 

 

 

Ostatecznie musiałbym się przenieść do innej obudowy, bo mam jeszcze taką, ale nie podchodzi mi ona z wyglądu (choć droga jest strasznie, choć ją dostałem za darmo)

703_001_BigProductImage.JPG

https://www.overclockers.co.uk/in-win-703-midi-tower-black-red-ca-050-iw.html

Rozumiem ten cały hejt związany z tym rozwiązaniem, ale nie lepiej sobie kupić przejściówkę niż się żalić ?

 

https://www.cooling.pl/bitfenix-adapter-wewnetrzny-usb-30-typu-y,produkt,553454.html

kup se gniazdko usb, albo jakąś krótką przedłóżkę, załóż goldpiny na przewody i za 2-3zł będziesz miał to samo co z tym kablem (o ile na mobo masz piny z usb3.0). Ew rozetnij obecny kabel, jednak tego nie polecam bo obecne rozwiązanie nie jest takie złe jak się wydaje, szczególnie że mobo może nie mieć usb 3.0 na pinach :wink:

Nie nie… to nie żalenie się, tylko właśnie brak choćby wiedzy, że takie przejściówki istnieję.

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Również dziękuję za odpowiedź, jednakże wykorzystam solucję od abrakadabra.

 

Jeszcze raz dziękuję.!