Przedni port USB nie działa

Cześć. Odkurzałem cały komputer. Podłączałem piny na płycie głównej. Po włączeniu komputera, wszystko działa, ale niestety nie port USB (przedni). Nie mam pojęcia, jakie piny na płycie głównej odpowiadają za port USB, bo z pewnością piny, są źle podłączone. Czy może mi ktoś w tym pomóc? 

Jaka płyta główna?

Gdzie sprawdzę, jaką mam płytę główną?

CPU-Z zakładka Mainboard

Okej, dzięki falcon89

Instrukcja (strona 52) jak podłączyć przednie porty USB.

Ok, dzięki Ci. Na płycie głównej, mam 3 wejścia koloru niebieskiego, w tym jedno czerwone. Czy kolor czerwony odpowiada za piny pod usb?

Nie, czerwony port odpowiada za IE1394.

 

Niebieskie porty to USB (w instrukcji na stronie 27 masz podpisane porty).

Niestety, w dalszym ciągu nic. Podpinałem pod 3 niebieskie wejścia.

Urwałeś prawdopodobnie gdzieś kabel, sprawdź na innej płycie głównej

Przyjrzałem się bliżej przewodom USB. Kabelek od GDN, wydaje się być przerwanym (połamanym) przewodem. Coś jeszcze z tym można zrobić? Zastanawiam się nad jakimś kablem dla USB, który będzie dłuższy i podłączę pod tylne USB komputera, a drugą końcówkę kabla wystawię na przód tak, bym bezpośrednio mógł pod niego podłączyć inne urządzenia USB. Co polecacie z takich przedłużek dla USB? Ja nie orientuje się w tym zupełnie.

Kup sobie coś w stylu http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=971706&gclid=CJvG3_r7jrwCFUcd3god0UAALA do zatoki 3,5"

Wygląda ciekawie. A coś ze zwykłych przedłużek na kablu znajdzie się? 

Też, ale to wykorzystuje złącza USB na płycie głównej, a nie z tyłu komputera

A jak te złącza wyglądają? Obudowę komputera mam praktyczne cały czas otwartą, więc nie będzie problemu. Tylko kwestia tego, czy taki adapter na złączu płyty głównej, nie jest krótki?

Podłącza sie go tam gdzie tamte kable były (http://jim.geek-republic.com/images/2009/6/21/usb-3.jpg). Powinien starczyć jeśli nie masz obudowy Big Tower

Okej. No dobra. Podeślesz link do takiego adaptera? Dzięki.

Wyżej podesłałem, jak coś to może zanieś gdzieś do serwisu jeśli sam nie zansz się wystaczająco :wink: