Przednie Audio do SB Audigy2

(Maniek1990) #1

Witam! Niedawno kupiłem kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy2 Creative'a i dodałem ją do swojego ASUSA P5B ze zintegrowaną karta dźwiękową SOUNDMAX HD AUDIO. Z przodu obudowy mam panel z wyjściami na mikrofon i słuchawki. Wyłączając zintegrowaną kartę dźwiękową wyłączyłem również owe wyjścia. Wiem, że muszę podpiąć je pod nową kartę, ale nie mam pojęcia gdzie. Wie ktoś?

(Pinkol) #2

pod niebieskie gniazdo podpinasz

(Maniek1990) #3

może sprecyzuję... moje przednie gniazda audio podłącza się wewnątrz komputera kablekiem rozgałęzionym na koncówki jak na zdjęciu:

obrazee0.th.jpg

na karcie dźwiękowej mam z boku różne wyjścia tego typu, np aux in, cd, ale nei wiem pod które podpiąć i w jakim ustawieniu (która końcówka gdzie dokładnie)

(system) #4

manny90 zrób jeszcze screena (zdjęcie),tych złaczy na karcie muzycznej,jeśli możesz. :slight_smile:

(Maniek1990) #5

Proszę:

obraz001bz2.th.jpg

obraz002mi6.th.jpg

obraz003oa7.th.jpg

obraz004hs3.th.jpg

Orłem ze znajomości sprzętu nie jestem, ale wiem że wejścia ze zdjęć 2 i 3 odpadają :stuck_out_tongue: Chyba, że się mylę...

(system) #6

Szukałem w zasobach wyszukiearki google i,okazuje się ,że się nie da tych złączy podpiąć do Twej karty muzycznej.

0e68dac22fdfcd13m.jpg

Powyżej znajdziesz ich opis (gniazd).Być może opis nie tyczy się w 100%

Sound Blaster Audigy 2,ale napewno całej serii (2, 2ZS itp).

(Maniek1990) #7

Nie ma na to zadnej rady jak mniemam?

(enjoypoznan) #8

Niestety nie ma. Również chciałem podłączyc pod swoją kartę wyjścia mikrofonowe i słuchawkowe na przodzie "budy".

(Maniek1990) #9

No szkoda... Poszperam jeszcze, może chociaż uda mi się jakoś kabel zmienić na jacka, i podłączyć samo gniazdo mikrofonowe z tyłu karty muzycznej...

(enjoypoznan) #10

Ja sobie z tym poradziłem tak że kupiłem przedłużacz "mały jack". Podłaczyłem z tyłu do karty i położyłem na biurku w łatwo dostępnym miejscu.

(Maniek1990) #11

Nie jest to głupie rozwiązanie, ale chodzi mi raczej o nie marnowanie istniejących gniazd. NIe jest to dla mnie jakaś wyjątowo ważna sprawa, bo tak naprawdę nie używam gniazd z przodu, nie liczac usb (miedzy innymi headset, wiec audio w rzeczywistości nie jest mi potrzebne). ale jak już jest, to czmu ma nie działać? :slight_smile:

(enjoypoznan) #12

No niestety SB Audigy nie jest przystosowana do tego tak jak integra.