Przedstawiciel handlowy - pytanie

pytanie. Przedstawiciel handlowy — aby nim zostać trzeba kierować się na studia o kierunku - Handel ?? czy inne :?: :?:

jak dla mnie to możesz byc nawet bez studiów, wazne byś miał “gadane”, znał techniki sprzedaży, a jakbyś ogarniał metody manipulacji to już w ogóle byłbyś super :wink:

ale czy to taki rewelacyjny zawód - to nie wiem - napewno nie dla każdego…

masz jakies zastrzeżenia do zawodu?? dlaczego ? zgodzę się z tobą że nie trzeba mieć studiów znam osobe co ich nie ma i po kilku latach pracy w firmie został jej przedstawicielem i zarabia teraz duze pieniądze ok 8000zł na miesiąc !!

-jest to i poważna i niepoważna profesja,

-ale iść na Studia tylko po to by nauczyć się manipulacji na ludzkich ułomnościach …?

—można…

-ale czy to daje satysfakcję

…może…

no jak chcesz juz dobrze zarabiać w tym zawodzie to w konkretnych firmach poszukaj w internecie bo jak masz być przedstawicielem jakis tam wiejskich ciasteczek to większe firmy pomiatają nimi,traktują tylko poważnie przedstawicieli poważnych i dużych fim jak np Coca cola

profesja moim zdaniem poważna w obecnej sytuacji

a na studia po to aby nauczyć się podstaw handlu właśnie a manipulacja ludźmi to juz tkwi w twoim zakresie jakimi argumentami bedziesz się posługiwał aby osiągnąć sukces ale raczej nie na ludzkich ułomnościach bez przesady … a co do satysfakcji co wolisz przekładac sterte papierów co dzień lub wykopaliska uliczne ;p co ty w takim razie proponujesz ??

Dodane 20.03.2009 (Pt) 20:35

o tym staram się myśleć :slight_smile:

a ta po za tym warto robić prawo jazdy kat. C przyda się ?

kat C jest przydatna ale droga do tego jeszcze przyda ci się dodatkowo C+E i kurs na przewoz rzeczy wiec troche to bedzie kosztować ,a jak lubisz jeździć i nie ma dla ciebie problemu ciagle nieobecnosci w domu to robota kierowcy TIRa w sam raz;)

-próbowałem swoich sił jako Przedstawiciel Handlowy…

—i z przykrością muszę stwierdzić , że chcąc nie korzystać ze “sprytu” graniczącego z zakłamaniem

nie odniosłem “sukcesów”…

-być peacownikiem Działu handlowego lub Zaopatrzeniowcem to nie to samo , co "posiąść zdolność

sprzedania Wszystkiego" będąc ukierunkowanym jedynie na osiągnięcie korzyści materialnej…

ale

-coś w życiu trzeba robić…

—byle się nie “zeszmacić”

mysle że c mi wystarczy a kierowca tira nie chce zostac …

wiesz mnie to jakoś sie podoba i chce tego doswiadczyc :slight_smile:

no właśnie i tym czymś jeszcze musi byc to cos co lubisz :slight_smile:

Dodane 20.03.2009 (Pt) 23:12

jeszcze do tego czyli kierunek handel tak?? sa jakies inne kierunki które do tego tez prowadza ?

To racja, jak to się mówi, jeśli robisz to lubisz, nigdy nie będziesz musiał pracować. Na przykład mój brat, jest inteligentnym facetem, miał dobre oceny w szkole ale strasznie chciał być malarzem budowlanym, ponieważ to mu się podobało. Poszedł do zawodówki i robi to co lubi a wręcz kocha, teraz ma własną firmę, jest sam sobie szefem i robi to co lubi i kocha i to jest najważniejsze - robić to co się lubi i jeszcze na tym zarabiać :slight_smile:

Pozdrawiam!

no właśnie roobal , a jeszcze nie dostałem odpowiedzi na pytanie na jaki kierunek wyruszyć Handel czy jakiś inny ??