Przedziwne zachowanie baterii w Toshibie. Zasilacz do wymiany i co jeszcze?

Hej!

 

Posiadam komputer TOSHIBA SATELLITE L750D-157 i od jakiegoś czasu mam problemy z baterią.

 

Przy moim starym zasilaczu , gdy komputer był wyłączony, bateria się ładowała bez problemu, natomiast, gdy komputer był włączony bateria ładowała się tylko przez pierwszą minutę. Później ładowanie się zatrzymywało i bateria zaczynała się „zużywać” i podłączony zasilacz nie miał na to wpływu. Czasami zdarzało się też tak, że przy włączonym komputerze bateria ładowała się dłużej, ale po jakimś czasie niespodziewanie komputer się restartował. Dlatego z reguły używałam komputera z wyjętą baterią i podłączonym zasilaczem – wtedy wszystko było ok.

 

Pewnego dnia podłączyłam zasilacz do komputera bez baterii i nie chciał się włączyć. Tak jakby coś nie stykało. Po włożeniu baterii i podłączeniu zasilacza komputer działał tylko na baterii – bez oznak ładowania.

 

Kiedy podłączyłam nowy zasilacz (pożyczony z innego komputera) wszystko wróciło do poprzedniego stanu (komputer bez baterii, z zasilaczem-ok, komputer z baterią i zasilaczem – ładuje przez chwilę a później żadnej reakcji zasilacza).