Przeglądanie pdf i zawieszenie się systemu - ostatnie pytanie

Napisałem już jeden temat dotyczący pdf, ale już sam nie wiem co robić. Wszelkie deinstalacje konwerterów pdf nie pomogły, w podglądzie zdarzeń nie ma błędów. Mam xp pro + sp3. Nie wiem czy te aktualizacje narobiły mi takich rzeczy, że gdy otworzę pdf Xchange viewer to zawieszka systemu, konwertowanie z doc to pdf i zawieszka systemu, nieaktywny pasek menu i ikony na pulpicie. Czasem ikony znikają. Myślałem, ze kaspersky blokuje, ale nie.

Przychodzi mi tylko jedno, ponownie zainstalować system i niczego nie aktualizować, wtedy wszystko dobrze działało.

 

Co mi radzicie?

a np otwieranie przez sumatra pdf działa normalnie?

 

wątpie żeby to była wina aktualizacji ale zalecałbym sprawdzić z odinstalowanym kasperskim.

Napiszę jeszcze, że gdy adobe reader otworzę, to wygląda tak, jak by programowi ucięli pasek menu a gdy klika się na ikony, to nic się nie dzieje. A deinstalowałem ten program jak i pdf XChange viever i nie pomogło. Sprawdzę jeszcze programem malware bytes i combofix.

 Co do kasperskiego, to go wyłaczyłem i sprawdziłem czy to wina tego softu, niestety też nie, zawiesza się nawet gdy jest wyłączony. Szlak mnie trafia, aby po otworzeniu pdf blokowal sie pasek menu start, znikały, blokowały ikony na pulpicie. No cóż, mając przestarzały system Xp, muszę się z tym liczyć.

Nie należy używać Combofix bez wyraźnej potrzeby, można sobie tym zaszkodzić - narzędzie inwazyjne.

Może być wiele przyczyn takich objawów. Zapodaj log z FRST + Addition na wklej.org, spróbujemy zobaczyć co w systemie siedzi: http://www.dobreprogramy.pl/Farbar-Recovery-Scan-Tool,Program,Windows,46164.html

Dobra, zainstaluje ten program i wkleje rezultat. Dobrze, że mam inne kompy z W7pro:), to mnie ratuje. A komp z xp tez dobrze chodzi, tylko ta usterka.

O to logi z programu FRST + Addition:

 

FRST:

http://wklej.org/id/1676792/

 

Addition:

http://wklej.org/id/1676795/

Potencjalnie problematyczne mogą być stare sterowniki drukarki fizycznej. Widać tutaj HP deskjet 5100 z 2003 r. - nie ma czasem nowszej wersji? Możesz sprawdzić i ewentualnie uaktualnić za pomocą narzędzia HP Software Update - jest na dysku. Podaj jeszcze jakie pozycje widzisz w Panelu sterowania > Drukarki i faksy (może być zrzut ekranu).

Warto posprzątać w autostarcie (za pomocą CCleanera). Spokojnie można usunąć Adobe ARM, GrooveMonitor, Share-to-Web Namespace Daemon, a jeśli nie potrzebujesz to również obie pozycje ALLPlayera, CCleaner Monitoring, GG, HP Software Update, InCD, Napisy24Update, NeroFilterCheck, SecurDisc - nic z tego nie jest niezbędne do funkcjonowania lub bezpieczeństwa systemu.

Monitor zdarzeń często wyrzuca błędy usługi Windows Presentation Foundation Font Cache - nie jest ona niezbędna, możesz spróbować wyłączyć w services.msc

z tym Windows Presentation Foundation Font Cache miałem problem, nawet podgląd zdarzeń mnie informował i mam wyłączone. Allplayera mam odinstalowany od dwóch dni jak i napisy. InCD mam wyłączone. Tylko jak wejdę w msconfig, i to co mam odchaczone, widnieje nadal. w autostarcie nic nie mam.  Powiem Ci tak, sterownik drukarki może jest nowszy, ale może robić takie same błędy co sterownik od karty graficznej. Miesiąc temu, (chyba w lutym) miałem awarię, myszka zawieszała się po załadowaniu systemu a z nim cały system. I co odpalę system to tak było. Gdy zainstalowałem od zera system i pobrałem nowy sterownik do karty, do na początku grafika była ok, ale był błąd za każdym razem gdy system uruchomię, więc odinstalowałem, następnie zainstalowałem stary sterownik i było ok.

Myślisz, że sterownik drukarki może robić taki problem? W drugim temacie dałem opis co dzieje się.

Może, w końcu konwertery PDF to również drukarki, tylko wirtualne. W tym przypadku warto zaryzykować aktualizację sterownika (jeśli dostępna), bo szansa, że aktualizacja coś popsuje jest niewielka.

 

Niestety jeśli nic nie daje odpowiedzi jednoznacznej co powoduje problem to pozostaje szukanie na ślepo, metodą prób i błędów.

Co do sterowników do drukarki, to przed chwilą zobaczyłem i ostatnie wersje są z 2003 roku:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=228&lc=pl&cc=pl&dlc=pl&sw_lang=&product=304431#N911

Zastanawiam się co takiego się stało, od aptany i git? Zdarzało mi się, że git był w 13 procesach. ale git odinstalowałem.

Ostatni pomysł jaki mi przychodzi do głowy to Kaspersky, może jemu się coś nie podoba. Jednak antywirusy mocno ingerują w system.

Miałem Kasperskiego wyłączonego, i tak samo jest. Pytanie, to czemu po zamknięciu pliku pdf i zawieszeniu  explorer.exe kaspersky blokuje?

Napisałem w tym wątku, w którym też się wypowiedziałeś. Tam na końcu opisałem kiedy jest zawieszka.

http://forum.dobreprogramy.pl/podczas-przegl%C4%85dania-plik%C3%B3w-pdf-zawiesza-si%C4%99-system-explorerexe-t501831/