Przeglądanie plików całym dysku komputera

(Lofi008) #1

Nie wie czyja to wina (ustawień Apache, php.ini czy jeszcze czegoś innego) ale zdziwiłem sie kiedy zainstalowałem sobie skrypt na serwerze uruchomionym na swoim kompie do przeglądania do przeglądania plików i okazało się że po odpaleniu tego skryptu w przeglądarce miałem dostęp do wszystkich partycji i znajdujących się na nich plików i folderów.

Wydawało mi się że powinny być widoczne pliki i katalogi tylko tym katalogu który został przeznaczony na stronę WWW w ustawieniach Apache. Dlaczego więc jest dostęp do wszystkich katalogów na kompie?

(roobal) #2

Po kolei. Na jakim systemie stoi Apache? Na Linuksie/BSD/Solarisie czy Windowsie? Jaki skrypt instalowałeś? Pokaż konfigurację Apache'a i zawartość tego skryptu. Przeglądać możesz wszystkie pliki lokalnie czy zdalnie, np. przez przeglądarkę z innego komputera?

Pozdrawiam!

(Lofi008) #3

instalowałem ten skrypt: http://phpfm.sourceforge.net/ (phpFileManager-0.9.3)

serwer postawiłem na Windowsie przez WebServ 2.0

przeglądać mogę zdalnie (z zewnątrz, wchodząc z komputera podłączonego do innej sieci)

nie wiem jak sprawdzić konfigurację Apache'a bo w WebServ 2.0 mam tylko w zakładce z ustawieniami adres serwera i port i właściwie nic po za tym.

(roobal) #4

Z tego co widzę to skrypt ma możliwość zmiany uprawnień, być może zmienił uprawniania do katalogów. Sprawdź to.

Ale przez przeglądarkę czy przez telnet/ssh lub w inny sposób?

Pozdrawiam!