Przeglądarka bez X'ów

czy jest możliwość odpalenia przeglądarki w linux’ie tak aby nieodpalać np. KDE ? albo załadować tylko potrzebne cześći KDE tylko te niezbędne i odrazu odpalić przegladarke na pełnym ekranie?

Doinstalowywujesz inne środowisko,KDE ma pełno bajerów,ale długo się wczytuje,wypróbuj Fluxbox,albo Window Maker,czy XFce,są to właśnie małe środowiska,po zainstalowaniu pakietów będziesz miał możliwośc wyboru środowiska przy logowaniu się - tak np. jest w Ubuntu,wybierasz sesję Fluxbox,Wmaker,albo Xfce,działanie programów zależy od posiadanych bibliotek,po wybraniu środowiska i uruchomieniu,możesz z menu uruchomic przeglądarkę

to wiem, z KDE to był tylko przykład, ale chodzi mi o odpalenie automatyczne przegladarki zaraz po wczytaniu wszystkich potrzebnych paczek środowiska graficznego…

To musisz chyba dopisac nazwę do skryptów,albo dodac przeglądarkę do usług uruchamianych przy starcie,nie gwarantuje,że będzie działac,ale jak chcesz możesz spróbowac

ale jak to zrobić dokładniej?

Trochę nie zrozumiałem: czy chcesz wcześniej odpalić serwer X czy nie? Jeżeli chcesz mieć przeglądarkę bez serwera Xów (będzie bardzo szybko wstawać) to musisz użyć tekstowej, a jeżeli chcesz mieć graficzną to serwer X musi stać - możesz co najwyżej powyłączać paski, menadżera okien itp. w samym środowisku (jak to już musisz poszukać w dokumentacji danego środowiska). A żeby coś wstało razem ze startem KDE to najprościej uruchomić wszystko tak jak ma być i zapisać sesję (i ustawić żeby korzystał z zapisanej).

Pozdrawiam

Dla GNU/Linuksa są przeglądarki które nie wymagają nawet zainstalowanych iksów, np. links. Wygląda to mniej więcej tak:

linksdo3.th.png

Można go też odpalić z opcją -g - wtedy wczyta się ładnie razem z grafikami i kolorami :slight_smile: