Przeglądarka bez X'ów

(Azpr) #1

czy jest możliwość odpalenia przeglądarki w linux'ie tak aby nieodpalać np. KDE ? albo załadować tylko potrzebne cześći KDE tylko te niezbędne i odrazu odpalić przegladarke na pełnym ekranie?

(Johny) #2

Doinstalowywujesz inne środowisko,KDE ma pełno bajerów,ale długo się wczytuje,wypróbuj Fluxbox,albo Window Maker,czy XFce,są to właśnie małe środowiska,po zainstalowaniu pakietów będziesz miał możliwośc wyboru środowiska przy logowaniu się - tak np. jest w Ubuntu,wybierasz sesję Fluxbox,Wmaker,albo Xfce,działanie programów zależy od posiadanych bibliotek,po wybraniu środowiska i uruchomieniu,możesz z menu uruchomic przeglądarkę

(Azpr) #3

to wiem, z KDE to był tylko przykład, ale chodzi mi o odpalenie automatyczne przegladarki zaraz po wczytaniu wszystkich potrzebnych paczek środowiska graficznego...

(Johny) #4

To musisz chyba dopisac nazwę do skryptów,albo dodac przeglądarkę do usług uruchamianych przy starcie,nie gwarantuje,że będzie działac,ale jak chcesz możesz spróbowac

(Azpr) #5

ale jak to zrobić dokładniej?

(Mir Hag) #6

Trochę nie zrozumiałem: czy chcesz wcześniej odpalić serwer X czy nie? Jeżeli chcesz mieć przeglądarkę bez serwera Xów (będzie bardzo szybko wstawać) to musisz użyć tekstowej, a jeżeli chcesz mieć graficzną to serwer X musi stać - możesz co najwyżej powyłączać paski, menadżera okien itp. w samym środowisku (jak to już musisz poszukać w dokumentacji danego środowiska). A żeby coś wstało razem ze startem KDE to najprościej uruchomić wszystko tak jak ma być i zapisać sesję (i ustawić żeby korzystał z zapisanej).

Pozdrawiam

Dla GNU/Linuksa są przeglądarki które nie wymagają nawet zainstalowanych iksów, np. links. Wygląda to mniej więcej tak:

linksdo3.th.png

Można go też odpalić z opcją -g - wtedy wczyta się ładnie razem z grafikami i kolorami :slight_smile: