Przeglądarka chodzi w tle

Witam, przychodzę z problemem. Mam na komputerze dwie przeglądarki. Opera moja i chrome dla innych użytkowników. Zauważyłem, że od pewnego czasu szybkość komputera bardzo spadła. Zaglądam do procesów a tam procesy “chrome.exe” kilka razy i żre pamięć jakby był cały czas uruchomiony a nie jest. Myślałem, że pozbędę się problemu usuwając chrome i instalując inną przeglądarkę, wybór padł na firefox i znowu to samo, tym razem firefox działa w tle(kilka procesów “firefox.exe” i zjada pamięć. Co może być problemem ? A może to normalne w tych przeglądarkach ?

Jeżeli to wygląda jak u mnie to OK

W Chrome wywołujesz “Ustawienia”(trzy kropki w górnym rogu przeglądarki), następnie “Zaawansowane”, rolujesz stronę w dół do pozycji “System” i tam odznaczasz (wyłączasz) “Kontynuuj działanie aplikacji w tle po zamknięciu przeglądarki Google Chrome”. Następnie zamykasz przeglądarkę i uruchamiasz ponownie. Nie powinno już być żadnych procesów w tle. Z Mozillą postępuj podobnie - ogólny schemat już znasz.

1 polubienie

Tak wygląda menedżer zadań tuż po uruchomieniu systemu, firefoxa nie włączałem, procesy pojawiają się same. Taka sama sytuacja z Google Chrome, procesy uruchamiają się wraz ze startem systemu. Jak widać procesy firefoxa zjadają 20% procka

Wygląda mi to na uruchamianie aktualizatorów i ewentualnie telemetrii w danych przeglądarkach chociaż telemetria teoretycznie uruchamia się tylko przy odpalaniu aplikacji. Można updatery wyłączyć ale przeglądarki przestaną się samodzielnie aktualizować. Co do telemetrii to dość nie dawno był artykuł w DB jak ją wyłączyć (ograniczyć) w Firefoxie.

Próbowałem uruchamiać komputer kilkukrotnie z nadzieją, ze samo się naprawi. Zmieniłem nazwę “firefox.exe” na “firefox1.exe” restart komputera i w menedżerze zadań żadnych procesów związanych z firefoxem. Dla pewności restart i sukces nie ma żadnych procesów firefoxa, potem znowu zmieniłem na oryginalną nazwę restart i znowu nie ma żadnych procesów firefoxa. Trochę pogmatwane ale o dziwo zadziałało. Myślę, że to jest jakiś wirus ale przez zmianę nazwy zwariował

1 polubienie