Przeglądarka Chrome sama otwiera nowe okna z reklamami - logi z OTL

Witam

 

Po zainstalowaniu nowych sterowników do Ausus GeForce GTX 660 Ti Google Chrome zaczęła mnie męczyć otwieraniem nowych okien z reklamami itp.

 

Anywirus AVG i inne online oraz Windows Defender, Registry Reviver, Adwcleaner_3.211  nic nie pomogły.

 

Może tu ktoś coś poradzi.

 

moje logi

OTL  -http://www.wklej.org/id/1374129/

Extras - http://www.wklej.org/id/1374158/

 

Jeszcze jedno co to jest to “kolorowanie” na http://www.wklej.org/ ???

Odinstaluj OptimizerPro,saaveensyhhare,SearchNewTab,Torntv 2.Użyj AdwCleaner http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/ z funkcji Skan(Szukaj) a następnie Clean(usuń) (w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.

Programy odinstalowane, adwcleaner 3.211 i FRST64 użyte - linki do raportów poniżej .

 

Używałem wczoraj jeszcze programów: Malwarebytes Anti-Malware, YAC, msert, Windows-KB890830-x64-V5.12, ale problem z uruchamianymi oknami został. Chrom ma wybraną opcję “Nie zezwalaj na wyskakujące okienka w żadnej witrynie”

 

Mam/miałem coś o nazwie HDVID codec V6.0 - podobno trojan

 


http://www.wklej.org/id/1375175/ - FRST.txt

http://www.wklej.org/id/1375178/ - Addition.txt

 

Dziękuję za pomoc.

Czy możesz przestać instalować szkodliwe programy?

Odinstaluj tego śmiecia o nazwie YAC.

OK

 

Pozostały: Adwcleaner,  Malwarebytes Anti-Malware Premium 2.0.2.12, AVG Internet Security i któreś z nich wczoraj samo usunęło  YAC’a , nawet tego nie zauważyłem (kilku innych rzeczy też).

 

Tylko co dalej? 

 

Okna nadal wyskakują (ale jakby trochę rzadziej - to oczywiście subiektywne odczucie)

________________________________________________________________________________________________________

Tego YAC’a polecali na jakimś brytyjskim forum do usunięcia “HDVID codec V6.0” i było naprawdę wiele pozytywnych komentarzy - a tonący wiadomo czego się chwyta.

Może to są normalne reklamy na stronach?

Pokaż nowy raport FRST i Addition

Cytat: “Pokaż nowy raport FRST i Addition”

 

Z tym będzie problem i to duży.

 

Po próbnie usunięcia pozostałości ESET Nod (uninstalerem z netu) mój Win 8.1 (64 bit) zgłupiał.

Próba przywrócenia systemu z zapisanego punktu tylko dokończyła dzieła - teraz nie mogę go już odpalić; a nawet naprawić z oryginalnego krążka; _ info: dysk zablokowan y_.

 

Stąd ta zwłoka z obecnością na forum.

 

Podpięty do innego kompa dysk z 8.1 (4 duże partycje) CHKDSK naprawiał bardzo długo, Linux’owa aplikacja z Rescue Disk też się męczyła.

Piszę to tylko dlatego, że drugi system Win 7 (też 64 bit) zainstalowany na dysku SSD miał na tamtym dysku ulokowane niektóre foldery systemowe; więc też się nie uruchamiał.

 

Do rzeczy - odpowiedź na pytanie “Może to są normalne reklamy na stronach?” brzmi nie bo:

  • wcześniej tego nie było ani w 8.1 ani w 7 (AdBlock, Malwarebytes Anti-Malware i Spybot - Search & Destroy wszystko blokowały)

  • to nie są reklamy, ale nowe otwierające się samoczynnie OKNA. Klikam np. na stronie startowej Google (www.google.pl) w pole do szukania i mam nowe uruchomione okno z kasynem, viagrą itp. (nie kartę, nie reklamę z możliwością “zamknij”, nie “wysuwkę”).

 

Miałem w siódemce starszą wersję Chrome, ale ta wyszukiwarka też nagle zaczęła z wielką determinacją otwierać okna i to prawie przy każdym kliknięciu na cokolwiek.

 

[CIACH]

 

Teraz wróciłem (przywracanie sys w7) do najstarszego akceptowalnego punktu. Jak tyko wszystko poczyszczę i posprawdzam, to zamieszczę raport FRST i Addition.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Właśnie poskładałem mojemu Tacie komputer, zainstalowałem XP Professional (bo się przyzwyczaił) oraz Chroma w najnowszej wersji i tu (zaskoczenie) nie otwierają się żadne okna; reklamy wiadomo są, ale “normalne”.

Jeszcze nie ma AdBlock, antywirusa itp. - goły system ze sterownikami i Chrome;  - zestaw łączy się z tym samym_ ruterem Wi-Fi jak mój i pozostałe urządzenia -_. 


 

Może jest jeszcze szansa na uratowanie siódemki. Jak się uda to dokładnie wszystko opiszę.

 

Ósemkę zainstaluję ponownie na nowym dysku.