Przeglądarka chroniąca prywatność

Czy sa jakies przegladarki ktore chronia prywatnosc? Narazie rozmyslam nad Chromium - Musze zainstalować jakąś na rodzinny komputer.
Chodzi mi o przeglądarkę, która nie będzie pokazywała danych bo „przypadkowym” kliknieciu na strone z darmowymi iphonenami

Nie ma, Firefoxa można skonfigurować, ale z automatu nie ma nic.

Jak skonfigurowac?

Tak z miejsca bez dodatkowych starań Brave jest spoko, ale przeglądarka dalej może legnąć pod batem DarmowyIphoneNoVirusHIT.

Prywatność, czy bezpieczeństwo? Bo mówiąc o stronach scamowych, które namawiają na darmowego iPhone zapewne miałeś to drugie na języku?

Możesz ustawić nextDNS, który zablokuje większość oszukańczych stron zgodnie z następująca stworzoną przeze mnie konfiguracją: Konfiguracja nextDNS | Przybornik #soo

Na blogu znajdziesz także użyteczne filtry do uBlock Origin, które zablokują złośliwe reklamy i przekierowania. Zainwestuj także w dobre oprogramowanie antywirusowe na rodzinnym komputerze, bo doskonale wiem jak nierozgarnięci potrafią być domownicy. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Jeśli o prywatność chodzi, to najlepiej spisuje się według mnie do tego Firefox lub jego forki. Mnóstwo różnych poradników jest w sieci, ale z reguły prywatność niestety często nie idzie w parze z wygodą. :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Dokładam GitHub - StevenBlack/hosts: 🔒 Consolidating and extending hosts files from several well-curated sources. Optionally pick extensions for porn, social media, and other categories.
Gotowe pliki hosts oraz skrypt, którym można wygenerować własny nowy aktualny hosts.

Plik hosts może powstać ogromny, windowsowy C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts będzie go mielił długo, dlatego warto wykorzystać Acrylic DNS Proxy który błyskawicznie przetwarza gigantyczne pliki hosts.

Jeśli masz Windows w wersji PRO to:

Powinno być w nawiasie „… Edge (Po co?)”.