Przeglądarka Edge pobiera i usuwa pliki?

Pobieram cały dzień pliki z Dysku Google przeglądarką Edge. Użyłbym Opery, ale ta to lubi przerywać pobieranie. No więc Edge pobiera pliki, zaznaczone w ustawieniach mam, że ma się zapisywać w folderze Pobrane, a to się zapisuje tu:

C:\Users\Ja\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC\MicrosoftEdge\Cache\5GPSQJGV

Na chwilę pobrane pliki tam są, a potem znikają. O co chodzi?

PS: we właściwościach jest taka informacja:
Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Na pewno nie klikasz omackiem w uruchom :question:, wtedy na pewno znikną po zamknięciu Edge (a przynajmniej u siebie coś takiego zauważyłem z plikami pobranymi opcją “uruchom”). I będą się zapisywały w cache Edge.

Dużo pobieranych plików może mieć ostrzeżenie “ten plik może pochodzić z innego komputera”, więc to może o niczym nie świadczyć. Zazwyczaj go nie mają te podpisane cyfrowo z aktualnym certyfikatem i nie są zacieniowane (np. spakowane czymś instalatory co się najpierw rozpakowują i potem jest instalacja właściwa).

Nie wyskakuje taka opcja. Normalnie jest zapisz, albo uruchom, ale jak pobieram z Dysku Google to tylko jest “Pobierz mimo to”, bo tam za duży plik, żeby go przeskanować, i już się pobiera.