Przeglądarka Edge

Przeglądarka działa dobrze, momentami lepiej niż Chrome. Microsoft Polska obudzi się za miesiąc, dwa.

A dlaczego ma być. W linku oficjalnego blogu widnieje taka informacja.
Jeśli wolisz nie instalować Microsoft Edge ręcznie, możesz poczekać, aż zostanie zainstalowany w przyszłej aktualizacji systemu Windows 10, zgodnie z naszym podejściem do wdrażania w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Nowa przeglądarka jest rewelacyjna-już NAJLEPSZA!

Microsoft zawsze robił dobrą przeglądarkę do pobrana innej :slight_smile:
Że aż czasem nosiłem na znajomego już pobraną instalkę alternatywnej przeglądarki żeby tylko tego twora M$ na oczy wogóle nie widzieć :smiley:

Zainstalowałem ją - działa spoko. Ładnie synchronizuje. Mam jednak problem z antyblockerami na kilku stronach. To już któraś z kolei sytuacja, w której pojawia się na jakiejś stronie prośba o wyłączenie Adblocka. Ja mam zainstalowany AdGuard i robię wyjątek (wyłącz blokowanie na tej stronie), co jednak nie pomaga (podobnie jak całkowite wyłączenie AdGuarda). Nic nie daje także wyłączenie opcji Blokuj witryny wyświetlające nachalne lub wprowadzające w błąd reklamy (zalecane). Bezskuteczne jest także dodanie wyjątków w sekcji Uprawnienia witryny / Wyskakujące okienka i przekierowania.

Wszystkie te strony działają bez problemu w innych przeglądarkach, a w Edge okazuje się to nie do przejścia…

Nowy Edge nieobecny w najnowszej kompilacji 2004 19041.388 także nie wiem u mnie go nie ma jedynie można instalkę pobrać samemu zainstalować.

Pierwotnie MS planował dać jako patch tuesday, potem fabrycznie z 2004. A aktualnie plany się zmieniły i niby z 2009 ma przyjść fabrycznie. Co z tego wyjdzie, nie wiem. Wystarczy czytać newsy na bieżąco o Windows 10 i wtedy będzie się wiedziało cokolwiek.