Przeglądarka Edge

Czy jak zainstaluje Windowsa na czysto jest edge po nowemu czy po staremu proszę o podpowiedz.

Po staremu. Jeszcze nie słyszałem, żeby nowy Edge był w Windows Update

dzięki

Nowy edge przyjdzie wraz z patch Tuesday. Ale możesz pobrać już oficjalną final: https://www.microsoft.com/en-us/edge?form=MO12GB&OCID=MO12GB
Instalator zainstalował mi polską wersję od razu.

dzieki

Pamiętaj, że ona podmienia starego Edge.

o.k

Można odinstalować bez problemów.Ja jestem zalogowany do Microsoft i po nowej instalacji wystarczy włączyć synchronizacje i wszystko działa.

Ja to wiem. Ale zastępuje starego Edge, kiedy jest zainstalowana. Nie mówiłem nic, że jest problem ją odinstalować.

Jak już ktoś nadmienił jeszcze nie ma w aktualizacji nowego Edge i jak na razie możemy się bawić ta wersja lub stara ale ponoć od wiosny będzie tylko nowa! Poczekamy zobaczymy.

Raczej dużo się nie zmieni. A to jest wersja już oficjalna finalna i nie wiem czemu MS Polska śpi, jak jest tylko możliwość z pobrania MS US czyli od głównego Microsoft ze Stanów Zjednoczonych.

Zainstalowałem nowego i po jego deinstalacji została tylko ikona starego - i nie uruchamia się :grinning:

Jak to się nie uruchamia?

Boś go odinstalował. Nowy zastępuje starego. W wersjach testowych instalował sie jeszcze obok teraz już zamiast a niedługo stary z automatu się zaktualizuje do nowego

I myślisz że żałuję,

Czyli MS rozpoczął procedurę usuwania starego Edge i finalnie zakończy z patch Tuesday, kiedy do WU trafi Chromium Edge. Tak sądzę i to może być logiczne.

Edge Legacy nadal jest w systemie w WinSxS
C:\Windows\WinSxS\amd64_microsoft-windows-microsoftedge_31bf3856ad364e35_10.0.18362.592_none_66d6b2d381e47f26
i można przywrócić do niego skróty i pełną funkcjonalność podążając za poradnikiem
https://www.askvg.com/tip-how-to-restore-old-legacy-microsoft-edge-browser-after-installing-new-edge-in-windows-10/

1 polubienie

A kogóż to interesuje co żałujesz.

Mam tego nowego Edge ze strony Microsoft USA. Bo na Microsoft Polska trochę śpią po premierze. I działa mi dobrze.