Przeglądarka Firefox pytania odnośnie aktualizacji

Witam

Mam pytanie odnośnie Firefox’a. Na komputerze instalowałem wersję 15.0.1, jednak nie zwróciłem uwagi na ustawienia, i miałem ustawione by aktualizował się sam z siebie (teraz już je zmieniłem by wyszukiwało aktualizacje i powiadamiało mnie o nich). Wiem, że wczoraj pojawiła się nowa wersja, choć już też czytałem że były tam jakieś błędy, czy te błędy mogły zrobić jakieś szkody w komputerze? W zasadzie nawet nie wiem czy ta nowa wersja 16, wczoraj się mi zainstalowała, bo dziś jak patrzyłem, to miałem rano jeszcze 15.0.1. W każdym razie teraz jak wchodzę w “pomoc” i “o programie” to mam napisane Firefox 16.0.1, tak więc wygląda na to, że przeglądarka się zaktualizowała. Ta wersja 16.0.1 jest już ok? No i pytanie mam jeszcze takie, że skoro doszło do aktualizacji to czemu wszystko jest tak jak było, tzn. chodzi mi o wygląd, czy wraz z aktualizacją nie zmienia się wygląd przeglądarki?

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Ps. Teraz widzę w panelu sterowania, w programach, że mam zainstalowane: Firefox 15.0.1 (42,6MB) i jest też Firefox 16.0.1 (42,8MB), czemu podczas aktualizacji starsza wersja się nie odinstalowała?

http://www.dobreprogramy.pl/Firefox-16- … 36721.html

Sokrates1906 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Nie dramatyzuj, była jakaś luka, ale jeżeli chodzisz po bezpiecznych stronach, masz antywirusa na kompie, nie pobierasz dziwnych rzeczy z ruskich stron to jesteś bezpieczny…

Dla zwykłego użytkownika ta luka to był niegroźny pikuś

Tak, wyszła przeglądarka Firefox 16 i trafiła ona do aktualizacji dla Kowalskiego, po czym okazało się ma ona poważną lukę bezpieczeństwa związaną z historią czy jakoś tak. Tego samego dnia wieczorem Mozilla wypuściła aktualizacje z załataną luką, zwie się ona Firefox 16.0.1 czyli tą co posiadasz. Wszystko było opisane na głównej stronie dobreprogramy.pl

Luka sama z siebie nic raczej nie zrobiła u Ciebie w komputerze, była ona niebezpieczna jeśli wszedł byś na jakaś stronę która mogła wykorzystać tą lukę (pewnie jakaś ruska) jak używałeś swoich standardowych stron czyli google fb czy allegro czy co tam masz to w nich raczej zagrożenia nie było. Oczywiście jeśli miałeś Firefoxa 16, bo jeśli miałeś aktualizacje z 15.0.1 do 16.0.1 to owa luka nie zagościła na twoim komputerze.

Co do wyglądu Firefoxa wraz z nową wersją to owszem tak było… kiedyś:P

Teraz Mozilla zmieniła swoją politykę aktualizacji przeglądarki (i tu nie wiem czy dobrze powiem) na comiesięczną aktualizację albo i częściej, i dlatego tak szybko wzrosła nam numeracja do 16, a ciężko też co aktualizacje (powiedzmy że co miesiąc) zmieniać wygląd przeglądarki.

A czy mam usunąć z panelu sterowania wersję 15.0.1? W programach są obie wersje, zajmują po ok.42MB. I czemu po aktualizacji nie usunęła się z komputera starsza wersja?

Ps. Zmieniłem nazwę tematu, ale nie wiem czy teraz jest ok :slight_smile: Nie wiem jak mam sprecyzować swój problem :slight_smile:

Nie wiem czemu masz dwie wersje Firefoxa z Panelu, może to taki mały psikus po aktualizacji. Spróbuj usunąć 15.0.1. Może wyskoczy Ci komunikat że system nie może odnaleźć programu i zostanie on usunięty z listy czy jakoś tak. Po operacji sprawdź poprawność działania Firefoxa chyba że nasz wątpliwości co do tego sposobu to również możesz wywalić obie wersje i świeża instalacje puścić.

Odinstalowałem w panelu tego Firefoxa 15.0.1 i… razem odinstalował mi się też Firefox 16.0.1 :slight_smile: Tak więc musiałem zainstalować wszystko od początku. Nie mam pojęcia czemu tak się porobiło.

Mam jeszcze też pytanie jak ustawić by w google, wyświetlało przy wyszukanych stronach reputacje strony? Mam avasta, na 15 tak mi wyświetlało, teraz mi pokazuje tylko u góry strony, natomiast w google nie pokazuje.

Jeśli chodzi Ci o takie zielone znaczki co się razem z Avastem instalują to Ci nie pomogę bo ja zawsze to wywalam bo mnie to wkurza:p Być może dodatek avasta nie jest kompatybilny z wersją 16. Sprawdź w menu dodatki czy nie wskazuje tam jakiegoś błędu.

Hmm raz te znaczki się pojawiają np. rano gdy zaktualizowałem avasta, ale teraz wieczorem nie ma, tak więc nie wiem o co biega :slight_smile: