Przeglądarka Firefox wolno się uruchamia i przywiesza się

Witam.

Jako, że nie lubię gdy w moim komputerze coś niedomaga (wszystko musi działać w 100%) dlatego najmniejsze niedopatrzenie mnie wkurza.

Chodzi o to, że komputer po pierwsze uruchamia się długo - tzn. przedtem logo Windows pokazywało się na 10-15 sekund potem czarny ekran, mignęła strzałeczka, ekran zapraszamy i pulpit a teraz logo Windowsa jest przez 30 sekund a na ekranie czarnym też sporo schodzi.

Jednak to tylko taka wskazówka bo i tak komputer chodzi 24h na dobę.

 

To, co najbardziej mnie denerwuje to uruchamianie się firefoxa - klikam w niego i nic, dopiero po kilkudziesięciu sekundach pojawia się okno. Czasami podczas ładowania strony przywiesza się (czarna klepsydra, znaczek aplikacji w tytule okna i niereagowanie na kliknięcia). Przywieszanie trwa ok. 10-15 sekund.

 

Oczywiście przed napisaniem posta na forum próbowałem to ugryźć moimi metodami - w msconfig sprawdziłem ilość uruchamianych programów - nie doszło nic. Usługi powyłączane (zostawione te które umożliwiają pracę systemu i Wi-Fi). Czyściłem CCleanerem pamięć podręczną Firefoxa - też nic nie dało.

 

Jeśli chodzi o sprzęt to:

 

Intel Core 2 Duo E8400 3Ghz >wątpię by to on powodował problem

2GB RAM DDR2 >nietestowane ale to też chyba nie to

GF 7300GT >też nie to, zresztą jak karta miałaby wpływać na pracę przeglądarki?

WD 800JD 80GB > testowany w hdtune, zakładka health i error scan - wszystko OK)

Chieftec ATX1136H > markowy więc raczej nie sprawiałby problemów

 

W komputerze siedzi oczywiście Windows XP SP3 wersja z 2012.

Przywracanie systemu - wyłączone (za dużo miejsca zabiera na dysku a ja mam mały dysk)

Windows Update - wyłączone (aktualizacje do 2012 tak jak pisałem)

AV > ESET NoD32 aktualizowany regularnie

 

Trochę się rozpisałem ale myślę, że to pomoże w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie rady :wink:

Pokaż logi-http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/-zaczekaj na speca

Oto logi:

 

http://wklej.org/id/1459675/ > FRST

http://wklej.org/id/1459679/ > Additions

Stan dysku sprawdzałeś?

I ty oczekujesz że na takim sory ale złomie wszystko będzie się otwierać momentalnie i śmigać bez problemów? Na moim laptopie system i Firefox też lubi się długo uruchamiać, taka “zaleta” dysku HDD.

Ale przedtem szybciej się uruchamiało, nie było takich problemów z FF.

Cóż, złom nie złom - procesor dwurdzeniowy, 2GB RAM - do internetu, muzyki i filmów dvdrip starcza. To że Ty masz pieniądze na sprzęt z górnej półki to nie znaczy że każdy ma :wink:

Nie mówię że każdy musi mieć kasę na super sprzęt (mój laptop na pewno taki nie jest) jedynie stwierdziłem fakt że komp jest stary i nie należy oczekiwać że będzie zawsze dobrze chodził a zwłaszcza przy pracy 24H. Ja stawiałbym na dysk (fragmentacja, starość) lub na RAM (jak ma błędy to cuda się dzieją). Oprócz tego Windows tak ma że z czasem robi się bardziej ślamazarny.

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.  Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

 

Przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist :

HKU\.DEFAULT\...\RunOnce: [nltide_2] => regsvr32 /s /n /i:U shell32
HKU\S-1-5-19\...\RunOnce: [nltide_2] => regsvr32 /s /n /i:U shell32
HKU\S-1-5-20\...\RunOnce: [nltide_2] => regsvr32 /s /n /i:U shell32
Startup: C:\Documents and Settings\Administrator\Menu Start\Programy\Autostart\desktop-alt.ini ()
Startup: C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\desktop-alt.ini ()
Startup: C:\Documents and Settings\Default User\Menu Start\Programy\Autostart\desktop-alt.ini ()
Startup: C:\Documents and Settings\Urban Shadow\Menu Start\Programy\Autostart\desktop-alt.ini ()
BHO: No Name -> {8A4A36C2-0535-4D2C-BD3D-496CB7EED6E3} -> No File
Toolbar: HKLM - No Name - {EE2AC4E5-B0B0-4EC6-88A9-BCA1A32AB107} - No File
Toolbar: HKCU - No Name - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No File
FF SearchPlugin: C:\Program Files\mozilla firefox\browser\searchplugins\desktop.ini
S3 AtiHDAudioService; system32\drivers\AtihdXP3.sys [X]
S4 IntelIde; No ImagePath
S2 ISWKL; \??\C:\Program Files\CheckPoint\ZAForceField\ISWKL.sys [X]
S0x02000000 OMSCAN; \Sys [X]
C:\Windows\assembly\GAC\Desktop.ini
C:\Windows\assembly\GAC_32\Desktop.ini
EmptyTemp:

Uruchom FRST i kliknij Fix. Pokaż raport z usuwania Fixlog.

Kliknij Scan i pokaż nowy raport z FRST bez Addition.

Po kolei. chkdsk nie wykazał żadnych błędów. Nowy log:

 

http://wklej.org/id/1460100/

 

Screen z CDI:

 

Skanowanie przeprowadzę w najbliższym czasie.

W Firefoxie 32 może nastąpić zapychanie cache. Na jednym forum związanym z graniem w tej przeglądarce, jest to krótko opisane i porada: http://tsotoolsapp.blogspot.com/2014_09_01_archive.html

 

Te same porady związane z długim startem Firefoxa 32 na forum mozilla.org: http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=46692#p226882

Do obserwacji parametr -C7-(Raw9) jak się zwiększy to do wymiany kabelek (taśma)-Liczba błędów CRC  podczas przesyłania danych w trybie UltraDMA. Najczęstszym powodem błędów są problemy z taśmą-kablem komunikacji danych. Parametr ten nie zmniejsza się po usunięciu usterki kabla.

Teraz zauważyłem że przywiesza się sam system, a nie firefox. Ekran się zamraża, jak gra muzyka w AIMP to się “przycina” (ciągle gra tą samą nutę). Po tych kilkunastu sekundach jest OK i wszystko wraca do normy.

 

A, nie wiem czy to ważne, ale Windows nie zamyka się - zawiesza się na “zamykanie systemu Windows” i dopiero pstryknięcie przełącznikiem na zasilaczu go wyłącza.

Zobacz na C7-czy się zwiększyła wartość raw

FRST i fixlist należy zapisać w tym samym folderze.

FRST: D:\Pobierane

Fixlist: C:\Documents and Settings\Urban Shadow\Pulpit\fixlist.txt

Nie, nadal jest 9.

Na razie trzymaj się poleceń atisa, a parametr do obserwacji

Wczoraj wysypał mi się cały system, problemem okazała się chińska kość pamięci RAM 1GB. Po jej wyjęciu wszystko hula :wink: