Przegladarka fotografii systemu Windows otwiera inny program

(trueno2) #1

Witam, w związku z tym, że zadzwonił do mnie znajomy z probleme, nie mogę go opisać dokładnie wiedząć tylko to co z rozmowy telefoniczej.

Mianowicie, problem tkwi w tym, że przegladarka fotografii systemu Windows otwiera mu progemy typu Skype, Opera itp.?

Wyskakuje mu komunikat: "Przegladarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć programu..."

Przepraszam za tak lakoniczne pytanie, jednak może będziecie mieli dla mnie/znajomego jakąs poradę?

(Pharun) #2

Fajnie było by wiedzieć co to za Windows (Vista? 7? XP?) prawdopodobnie coś jest nie tak ustawione w opcji PROGRAMY DOMYŚLNE (w Viście: Start -> Programy Domyślne) albo problemy z Eksploratorem Windows i wtedy tam bym radził szukać rozwiązania. Ewentualnie przeinstalowanie każdego z programów który się odwołuje do otwierania tych programów. Może kiedyś nie mógł otworzyć jakiegoś skrótu (rozszerzenie *.ink) i po prostu ustawił jego domyślne otwieranie pod Przeglądarkę Fotografii. Wtedy w domyślnych programach trzeba ustawić żeby pliki typu .ink były otwierane przez Eksplorator Windows (jeśli dobrze pamiętam). Sprawdź czy można odpalić te programy uruchamiając je bezpośrednio z ich pliku .exe (ważne żeby to nie był skrót (nie ważne czy to w menu start, szybkim uruchamianiu czy na pulpicie)). Spróbuj tak - jeżeli nie pomoże pisz co się dalej dzieje i może zaradzimy, ale z praktyki wiem że ciężko doradzić laikowi przez telefon robić takie ustawienia, szczególnie jak instrukcję czyta się na forum. Mimo to nie poddawaj się - dołożymy wszelkich starań żeby ten problem rozwiązać :slight_smile:

(trueno2) #3

Witam ponwnie. Dziekuję za wszystkie porady, jednak nie potrafię rozwiązać jeszcze tego problemu.

Siedzę teraz przed tym komputerem, przeglądakę internetową otwrzyłem z poziomu .exe, wchodząc mój komputer, itd.

Wszystkie ikony, programy kończą się .lnk. Każda ikona zmienił swój wygląd dostosowując się do ikony "przeglądarki obrazów".

Chciałem skorzystać z porad zamieszczonych jednak, nie mogę wejść nawet do "uruchom", też jest pod .lnk.

Mogę prosić jeszcze o jakie bardzie klarowne porady? Jest to Windows 7.

(deFco247) #4

Pobierz, rozpakuj i wprowadź do rejestru ten plik.

http://www.winhelponline.com/fileasso/lnk_fix_w7.zip

(trueno2) #5

Ściągnąłem, jednak nie chciało mi zaimportować. "Nie wszystkie dane zostały pomyślnie zapisane w rejestrze. Niektóre klucze są otwarte rzez system, lub inne procesy"

(deFco247) #6

Uruchom Edytor rejestru jako Administrator. Plik znajduje się w C:\WINDOWS

Z poziomu edytora z menu Plik wybierz Importuj... i wskaż ponownie ten plik .reg.

(trueno2) #7

Niestety pojawia się ten sam problem. Uruchamiam jako administrator robię tak jak mi napisałeś jednak wyskakuje to samo co wcześnij.

(deFco247) #8

Dlatego nie lubię systemów od Visty w górę - mogą ograniczać dostęp do praktycznie każdej czynności.

Niestety nie znam na tyle tego systemu, więc mogę na razie polecić tylko przywrócenie systemu...

(takiktoś) #9

Być może jest to infekcja. Przeskanuj system Malwarebytes Anti-Malware i wklej log ze skanowania na np. wklej.org i podaj linki. Przydało by się jeszcze logi OTL. :slight_smile: