Przegladarka fotografii systemu Windows otwiera inny program

Witam, w związku z tym, że zadzwonił do mnie znajomy z probleme, nie mogę go opisać dokładnie wiedząć tylko to co z rozmowy telefoniczej.

Mianowicie, problem tkwi w tym, że przegladarka fotografii systemu Windows otwiera mu progemy typu Skype, Opera itp.?

Wyskakuje mu komunikat: “Przegladarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć programu…”

Przepraszam za tak lakoniczne pytanie, jednak może będziecie mieli dla mnie/znajomego jakąs poradę?

Fajnie było by wiedzieć co to za Windows (Vista? 7? XP?) prawdopodobnie coś jest nie tak ustawione w opcji PROGRAMY DOMYŚLNE (w Viście: Start -> Programy Domyślne) albo problemy z Eksploratorem Windows i wtedy tam bym radził szukać rozwiązania. Ewentualnie przeinstalowanie każdego z programów który się odwołuje do otwierania tych programów. Może kiedyś nie mógł otworzyć jakiegoś skrótu (rozszerzenie *.ink) i po prostu ustawił jego domyślne otwieranie pod Przeglądarkę Fotografii. Wtedy w domyślnych programach trzeba ustawić żeby pliki typu .ink były otwierane przez Eksplorator Windows (jeśli dobrze pamiętam). Sprawdź czy można odpalić te programy uruchamiając je bezpośrednio z ich pliku .exe (ważne żeby to nie był skrót (nie ważne czy to w menu start, szybkim uruchamianiu czy na pulpicie)). Spróbuj tak - jeżeli nie pomoże pisz co się dalej dzieje i może zaradzimy, ale z praktyki wiem że ciężko doradzić laikowi przez telefon robić takie ustawienia, szczególnie jak instrukcję czyta się na forum. Mimo to nie poddawaj się - dołożymy wszelkich starań żeby ten problem rozwiązać :slight_smile:

Witam ponwnie. Dziekuję za wszystkie porady, jednak nie potrafię rozwiązać jeszcze tego problemu.

Siedzę teraz przed tym komputerem, przeglądakę internetową otwrzyłem z poziomu .exe, wchodząc mój komputer, itd.

Wszystkie ikony, programy kończą się .lnk. Każda ikona zmienił swój wygląd dostosowując się do ikony “przeglądarki obrazów”.

Chciałem skorzystać z porad zamieszczonych jednak, nie mogę wejść nawet do “uruchom”, też jest pod .lnk.

Mogę prosić jeszcze o jakie bardzie klarowne porady? Jest to Windows 7.

Pobierz, rozpakuj i wprowadź do rejestru ten plik.

http://www.winhelponline.com/fileasso/lnk_fix_w7.zip

Ściągnąłem, jednak nie chciało mi zaimportować. “Nie wszystkie dane zostały pomyślnie zapisane w rejestrze. Niektóre klucze są otwarte rzez system, lub inne procesy”

Uruchom Edytor rejestru jako Administrator. Plik znajduje się w C:\WINDOWS

Z poziomu edytora z menu Plik wybierz Importuj… i wskaż ponownie ten plik .reg.

Niestety pojawia się ten sam problem. Uruchamiam jako administrator robię tak jak mi napisałeś jednak wyskakuje to samo co wcześnij.

Dlatego nie lubię systemów od Visty w górę - mogą ograniczać dostęp do praktycznie każdej czynności.

Niestety nie znam na tyle tego systemu, więc mogę na razie polecić tylko przywrócenie systemu…

Być może jest to infekcja. Przeskanuj system Malwarebytes Anti-Malware i wklej log ze skanowania na np. wklej.org i podaj linki. Przydało by się jeszcze logi OTL. :slight_smile: