Przeglądarka graficzna

(Anonimowapoczta) #1

Potrzebuję wgrać przeglądarkę do komputera znajomej w firmie. Niestety większość darmowych ma licencję z wyłączeniem firm, więc co proponujecie?

Wiem, ze jest to komputer w jakiejś firmie, zwykły szary z XPHome. Myślałem nad FastStone ImageViewer, ale większość ma z wyłączeniem zastosowań komercyjnych, chyba, ze ja źle rozumuję tę licencję.

11View. Przynajmniej starszych wersji można było używać w firmach, nie wiem czy w nowszych licencja sięnei zmieniła.

(Anonimowapoczta) #3

Niestety...

http://www.stratopoint.com/11view_commercial.htm

Czyli jak instaluję program free, ale dla firm jest płatny to tak czy owak łamię licencję i mam pirata?

Czyli widzę, że antywirusy, przeglądarki graficzne są poza zasiegiem, firma musi je kupić, tak? Jakie jeszcze grupy programów dla firm nie są darmowe?

(Monczkin) #4

To nie tak, że jakieś grupy są niedostępne

np. pakiet biurowy Office MS --> darmowy odpowiednik do wykorzystania w firmie OpenOffice.org

np. program graficzny Photoshop --> darmowy gimp, również do wykorzystania w firmach

:slight_smile:

Niestety (stety) skoro firma chce zarabiać pieniądze na wykorzystywaniu programów, musi płacić. Przykre, ale wydaje się rozsądne.

(fiesta) #5

ImgSeek 0.8.5 na licencji Open Source więc możesz jej używać bezpłatnie w firmie 8)

Nawet opcji Print/Drukuj w tym się nie doszukałem :frowning:

Pozatym, koszmarnie wolny.

(Kosior6) #7

Mi się wydaję, że XnView jest darmowy i mozna go uzywac za darmo nawet w firmie.

Niestety, nie można.

(aju) #9

:arrow: Paint.net

Gdy program nie może być użyty w firmie administracja dopisywała, iż "z wyłączeniem zastosowań komercyjnych).

Tutaj nic takiego nie widzę więc pewnie można.

Z programu sam korzystam i jestem zadowolny :slight_smile:

(Kosior6) #10

Aha no to pomyłka, a IranView ?

(Monczkin) #11

Też nie można - macie na vortalu opisy tychże, poczytać

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=5

(Kosior6) #12

OK poczytam.

(sdar) #13

Czytamy ze zrozumieniem.

OTy -> KOSZ