Przeglądarka grafiki wyświetlająca samo zdjęcie bez elementów interfejsu

Znalazłem.
Menu Narzędzia -> Konfiguruj przeglądarkę zdjęć.

Chodzi ci aby nie uruchamiał się cały program? Zastosuj się do tego co napisałem powyżej w tym i poprzednim poście jednak czyste zdjęcie się nie wyświetli, w swoim poście z czwartku napisałem, że “ma bardzo minimalistyczny interfejs” więc zdjęcie nie będzie wyświetlane w taki sposób jak w tej mini przeglądarce od floyda.

No właśnie, a mnie chodzi o taki sposób wyświetlania jak w przeglądarce floyda.

Tak jak pisałem wcześniej uprościłem jeszcze interfejs i sposób wyświetlania. Microsoft może mieć wiele aktualizacji, to ja mogę mieć dwie. Zmieniłem też sposób uruchamiania skalowania, na takie jak Ty proponowałeś czyli klawiszami:  -/+ (ale bez shiftu :),  a dodatkowo także literami m/p czyli (minus/plus). Jeżeli masz ochotę możesz przetestować.

 

Wszystko znakomicie, tylko nadal występuje problem z rozdzielczością, który przedstawiałem na wcześniejszym screenie. Wydaje mi się, że mogłoby go rozwiązać wyświetlanie w oryginalnym rozmiarze (nie tylko przy oryginalnej wysokości), albo dodanie wygładzania.

 

Co mi tu nie gra. Przeprowadziłem rożne eksperymenty. Nawet wyodrębniłem tę tę lepszą fotkę i dałem do swojej przeglądarki, a potem zarówno oryginał jak i kopie z przeglądarki do Photoshopa i nawet przy dużym powiększeniu nie widać różnic. Podobne próby robiłem też z innymi fotkami i to samo.

Trudno o jakieś racjonalne wytłumaczenie tego, że u ciebie są różnice. Być może powodem jest to, że przeglądarka FastStone wprowadza jakieś korekty, a gdy używa się mojej przeglądarki, to o tym jaka będzie jakość obrazu decyduje tylko karta graficzna Twojego komputera i to ona powoduje, że jakość trochę odbiega od oryginału. Innego wytłumaczenia, przynajmniej na razie nie potrafię wskazać. W każdym razie problem jest dosyć ciekawy i wart rozstrzygnięcia.

Problem dotyczy różnych fotek, małych i dużych, dlatego trudno mi powiedzieć, od czego to zależy. Być może od proporcji wysokości i szerokości, albo od rozdzielczości.

Rozdzielczość ma bardzo duże znaczenie. Na starszych monitorach CRT można sobie było ustawiać rozdzielczość według własnych upodobań. W monitorach LCD też wprawdzie można ale jakość gwałtownie się pogarsza.

A ponieważ mnie się dobrze wyświetla to dodałem dwie opcje do programiku:

1)Możliwość automatycznego przewijania fotek, bo przy dzisiejszych ilościach fotek, to się trzeba naklikać.

  1. Sprawdzanie czasu pracy przy kompie. Wprawdzie nie jest to związane z grafiką, ale czasami to warto trochę wiedzieć ile czasu pochlania nam komputer.http://goo.gl/fo9rIc

Zna ktoś jeszcze jakąś przeglądarkę zdjęć, która wyświetla je w taki sam sposób jak przeglądarka floyda?

Witam. Po 7 miesiącach jeszcze raz przyjrzałem się temu programikowi i znalazłem przyczynę złego wyświetlania. Wydaje mi się, że teraz wyświetla się poprawnie. Pewnie już znalazłeś coś odpowiedniego dla siebie, ale z ciekawości możesz sprawdzić czy teraz jest prawidłowo wyświetlane też u Ciebie…

http://goo.gl/fo9rIc