Przeglądarka grafiki wyświetlająca samo zdjęcie bez elementów interfejsu

Poszukuję przeglądarki grafiki (zdjęć) dającej możliwość przeglądania zdjęć w trybie bez interfejsu. Tzn. chodzi mi o to, by po otworzeniu zdjęcia było wyświetlane tylko ono samo na tle np. Pulpitu, bez elementów przeglądarki - paska narzędzi, menu, paska stanu etc. Nie chodzi mi o tryb pełnoekranowy. Korzystam obecnie z IrfanView i FastStone Image Viewer, ale nie ma tam takiej opcji. A może zwyczajnie jej nie widzę? Jeśli ktoś wie, gdzie się znajduje - będę wdzięczny za podpowiedź.

honey view :)

Ja używam Artsage. Właśnie taka okienkowa przeglądarka z wszystkimi ustawieniami pod menu kontekstowym.

aaa.png

Z tego, co widzę w galeriach obu aplikacji, wyświetlają one zdjęcia z paskiem tytułu, paskiem stanu oraz minimalnym (ale jednak) obramowaniem, a mnie chodzi o wyświetlanie zdjęcia bez tych elementów. SAMO ZDJĘCIE. Reszta może wyświetlać się po najechaniu na nie kursorem myszy lub kliknięciu.

PhotoScape  http://www.dobreprogramy.pl/Photoscape,Program,Windows,12505.html

PhotoScape domyślnie wyświetla zdjęcia w trybie pełnoekranowym, o który mi nie chodziło, a kiedy się go wyłączy otwiera je w edytorze.

Przecież to się ustawia w Windowsie. Prawym klawiszem myszki na pliku np.  z rozszerzeniem .jpg i wybieramy “otwórz za pomocą” i jeżeli nie ma na liście

“wybierz program domyślny” i ustawiamy :  “zawsze…”

Nie o to chodzi. PhotoScape ma swój własny edytor, oprócz przeglądarki. Gdy w ustawieniach PS zaznaczony jest tryb pełnoekranowy, zdjęcie otwierane jest w przeglądarce. Gdy jest odznaczony - w edytorze. Ale wszystko w obrębie tej samej aplikacji.

Przerobiłem trochę swój własny programik do umieszczania fotek na pulpicie i wyszło coś takiego:

Jeśli miałbyś jakieś uwagi czy propozycje, to chętnie przeczytam.

floyd , właśnie o taki sposób wyświetlania fotek mi chodzi. Póki co tylko 1 szczegół: dobrze by było, gdyby fotki otwierały się w oryginalnym rozmiarze, a gdy przekracza on rozdzielczość ekranu, by aplikacja dostosowywała rozmiar do rozdzielczości.

 

Zrobione, ale są dwie opcje do wyboru. Prawym klawiszem na fotce i ostatnia pozycja: wysokość .

Możesz przetestować, bo mogą być jakieś drobne usterki.

 

Już jest niemal idealnie. :wink: Tylko w przypadku niektórych zdjęć występuje jakby lekkie rozpikselowanie. Przykład:

Z lewej zdjęcie otwarte w FastStone Image Viewer, z prawej w Twojej przeglądarce. Może zastosowanie wygładzania mogłoby pomóc?

Przy zaznaczonej opcji ‘wysokość’ nie działa powiększanie/pomniejszanie zdjęcia kliknięciem przy wciśniętym alt/ctr. Może lepsza byłaby opcja z klawiszami +/- ?

 

Bo wyłączyłem. Jeżeli każda następna fotka ma się wyświetlać w oryginalnych rozmiarach, to zmiana powiększania w takim przypadku traci trochę sens.

Po wyświetleniu każdej nowej fotki trzeba by na nowo ustawiać powiększenie.  Dla mnie to trochę mało użytecznie, ale jeśli z jakiś tam powodów jest Ci to potrzebne, to mogę odblokować.  Obecnie opcja ta jest zachowana gdy rozmiar fotek jest stały.

Klawisze +/-  rzeczywiście bardziej sugestywnie sugerują czy chodzi o powiększanie czy pomniejszanie, ale posługiwanie się nimi jest mniej wygodne. Do wywołania znaku ‘+’ trzeba np. nacisnąć aż dwa klawisze.

Zainstaluj program Picasai jego użyj jako przeglądarkę grafiki, ma bardzo minimalistyczny interfejs i właśnie z tego powodu używam tego programu jako domyślna przeglądarkę grafiki (pomijając pozostałe funkcje, które są też dla mnie bardzo przydatne).

Picasa właśnie tak ma - gdy zdjęcie powiększysz np. rolką myszki, następne ma rozmiar domyślny. Jest to dla mnie bardzo wygodne i bardzo użyteczne bo następne zdjęcie może mieć duży rozmiar i nie zmieści się całe na ekranie jeśli zostanie wyświetlone z powiększeniem użytym przy poprzednim zdjęciu.

Jesteś pewny, że na każdej klawiaturze?

Dzięki Tobie wiem, że nie na każdej.

Ze swej strony mogę jeszcze uzupełnić, że  są klawiatury gdzie tego znaku w ogóle niema.

Będą jeszcze jakieś poprawki w temacie ostrości wyświetlanych zdjęć?

Nie będą. Możesz przecież zainstalować sobie Picasę jak zaproponował Cedar albo inną przeglądarkę.

Mam jedynie zamiar zmienić sposób przeglądania z ustalaniem rozmiaru włącznie bo początkowa wersja, jak już na początku pisałem, nie do tego była przygotowana i stąd obecne rozwiązanie pisane na szybko nie satysfakcjonuje mnie. Twój pomysł aby przeglądać fotki beż żadnego interfejsu na tyle mi się spodobał, że kupiłem go. Do takiego szybkiego dostępu do fotek jest dla mnie wystarczający.

Programik przygotowałem głównie na własny użytek, bo nie mam zamiaru tworzyć jeszcze jednej przeglądarki których jest mnóstwo i na wysokim poziomie.

Rozumiem, dzięki za dotychczasową pomoc. :wink:

Mógłbyś wskazać, gdzie w ustawieniach Picasa jest opcja wyświetlania samych zdjęć? Bo chyba czegoś takiego nie widzę.

To nie w Picasie (chociaż też tam można) a po prostu w systemie

PPM na zdjęciu - -> Otwórz za pomocą -> Picasa Photo Viewer

lub

PPM na zdjęciu - -> Otwórz za pomocą -> Wybierz program domyślny -> Przeglądarka zdjęć Picasa

Możesz też ustawić w preferencjach Windowsa program domyślny do otwierania zdjęć

Co to ustawień w samym programie Picasa, to za chwilę poszukam, bo dawno tego nie zmieniałem.

Ja nie o tym… Nie chodzi mi o to, jak ustawić program domyślny dla wybranych formatów plików, ale jak ustawić sposób wyświetlania zdjęć w Picasie, by wyświetlały się same zdjęcia, bez interfejsu przeglądarki.