Przeglądarka i antywirus na win 10

Może komuś wyda się głupie moje pytanie, ale czy mam instalować w win 10 przeglądarkę inną niż edge i ochronę inną niż windows defender czy są one wystarczające?

Nie, są wystarczające.

Nie oznacza “nie instaluj przeglądarki innej niż edge i ochrony innej niż windows defender.”

Tak, są wystarczające w normalnym, codziennym, amatorskim użytkowaniu komputera.

Nie najszybsza, ale najlżejsza i najpłynniejsza przeglądarka to właśnie Edge. Używam od ponad 3 lat. Z kolei Defendera używam od czasów Win8 i też sobie chwalę. Szybki, lekki.

1 polubienie

Dobrze jest mieć jeszcze drugą przeglądarkę na wypadek gdyby w pierwszej jakaś strona nie działała poprawnie.

[troll mode on]
PS
A poważnie to nie słuchaj Edge to badziew masakryczny wciskany kolanem gdzie się da i jak się da zgodny tylko z chorymi standardami Microsotfu. Szlag cię najjaśniejszy prędzej trafi krew nagła zaleje jak ci nie będzie działał jakiś filmik okienko i tym podobne. Po kilku latach zapomnisz jak powinna wyglądać strona internetowa poprawnie wyświetlona, zamiast w innej normalnej przeglądarce :stuck_out_tongue_winking_eye: :stuck_out_tongue_winking_eye: :stuck_out_tongue_winking_eye:
[troll mode off]

PS 2
Przetestuj Google Chrome, Operę, Firefoxa i wybierz.

W tym komentarzu najbardziej wzruszył mnie jeden fragment, a brzmi on: “marcin82 EKSPERT”

Dajże spokój … potrolować nie można? :smiley: Nie zawsze musimy być uczesani i przezorni jak śpiewa Kazik :wink: Niech chłop potestuje różne przeglądarki i wybierze tą, która mu najbardziej odpowiada.

Ja właśnie korzystam z Edge i Windows Defender i sobie chwalę. Edge działa szybko i dobrze wyświetla mi strony, ma za to spore zapotrzebowanie na RAM, jednak od tego przecież on jest, aby programy mogły sprawnie działać. Windows Defender działa u mnie niezauważalnie. Jako drugą przeglądarkę mam wbudowanego Internet Explorera. Uważam, że do normalnego, codziennego korzystania to jak najbardziej wystarczy.

1 polubienie

Jak masz wywalone na prywatność, to możesz używać Edge. Jak nie masz, to zastanowiłbym się nad Vivaldi oraz Firefox. Chrome zdecydowanie nie. Ostatecznie Chromium.
Defender podobno ostatnio daje radę. Szkoda zamulać kompa czymś innym.

A co za różnica, czy poda Google’owi na tacy swoje dane za pomocą Edge’a czy jakiejkolwiek innej przeglądarki?

Przeglądarka Chrome, a antywirus Kaspersky Free.

Chrome zauważalnie szybsze niż Edge, Kaspersky Free lepszy niż ten Defender Microsoftu.

Takie moje zdanie.

zacytuje

„chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie,
Dla was to igraszka, nam idzie …" o dobrą poradę

Przetestuj Kinza
https://www.dobreprogramy.pl/Kinza,Program,Windows,88369.html

Jeśli chodzi o przeglądarkę to najlepiej by było jak byś sobie sam przetestował która ci bardziej odpowiada. Od momentu wydania Firefox Quantum to lisek jakby zaczynał działać troszkę lepiej niż jak to miało miejsce we wcześniejszych wydaniach do wersji 56, ale i ostatnie wydanie Chrome 70 sprawia u mnie bardzo pozytywne wrażenie, czy one spełni twoje oczekiwania to musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie sam.

Odnoście Windows Defendera ja już od jakiegoś czasu korzystam z niego jako ochrony antywirusowej w Windows 10, co jakiś czas sprawdzam go innym skanerem antywirusowym i na razie nie przepuścił żadnego świństwa do systemu. Myślę że do podstawowej ochrony antywirusowej powinien wystarczyć.

1 polubienie

A co za różnica, czy poda Google’owi na tacy swoje dane za pomocą Edge’a czy jakiejkolwiek innej przeglądarki?

Taka że nikt nikogo do używania Google nie zmusza.

Czy mogę bezpiecznie oczyszczać system zaznaczając wszystkie opcje w zakładce oczyszczanie dysku i zaznaczając wszystkie opcje w zakładce oczyść pliki systemowe bo po aktualizacjach zajętość dysku urosła o 30 GB? Czy trzeba czyścić rejestr w win 10 ? Czy można zainstalować np. MBAM i od czasu do czasu użyć?

  1. Możesz.
  2. Nie trzeba.
  3. Możesz.

Czy można powyłączać jakieś usługi/procesy w menedżerze zadań? Czy lepiej nie ruszać tego? Teraz pamięć wykorzystywana jest na 33% czyli 2,6 GB czy to nie dużo? Sory za te pytania, ale przeniosłem się wczoraj z xp na win 10 i rozkminiam wszystko.

Nie można, tym bardziej jak się nie znasz. Jak ci przeszkadza śmietnik, to możesz użyć tego, ale wiele to nie zmieni:
https://www.oo-software.com/en/shutup10

Tak, 2.6GB to absurdalnie dużo na system (chyba że liczysz z przeglądarką i innymi programami). Zawsze możesz zainstalować Linuxa.

Bez przeglądarki system używa 2 GB pamięci - czy to normalne? System jest świeżo postawiony. Czy w takiej sytuacji np. gdy uruchomię grę jakąś to do dyspozycji pozostaje tylko 6 GB RAM?