Przeglądarka internetowa jaka? do Win7 64bit

Witam. Jaką polecacie przeglądarkę do Windows 7 64 bit która była by najlepsza? Dziękuje za sugestie. Pozdrawiam

Ta która najbardziej pasuję twoim upodobaniom, jeden lubi Internet Explorer drugi Firefoxa a trzeci Opere…wybierz sam

teoretycznie najszybszą przeglądarką jest google chrome , przynajmniej u mnie jest najszybsza z pośród firefoxa i internet explorera 9 , każdy może lubić coś innego

Najsprawniej chodzi FF, ale jak to mówi mój wychowawca “90% czasu spędzonego w FF to aktualizacje” :stuck_out_tongue: Na drugim miejscu Chrome, później Opera. Taki mój ranking. Używam sam Chrome’a ponieważ jest najlżejszy i to nie dlatego, że mam słabego kompa, tylko dlatego że włącza się w 1/3 sek. Na nic nie trzeba czekać.

Ja używam Chromium i szczerze polecam.

Tak jak napisał ktoś wyżej, wszystko zależy czego oczekujesz. Najszybciej startują Midori i Chromium (przynajmniej u mnie). Na Firefox należy troszkę poczekać.

Ja używam Chrome i Firefoxa i to dwie przeglądarki mocno polecam. Uważam, że Firefox jest o wiele lepszy ale i tak najczęściej używam Chrome i to raczej tylko z powodu tego, że uruchamia się praktycznie z momentem włączenia samej przeglądarki. To jest jej naprawdę wielki plus. Zainstaluj sobie obydwie przeglądarki plus nawet Operę i sam sprawdź, która będzie bliższa Twojemu gustowi i Twoim przyzwyczajeniom.

Masz laptopa to proponuje opere lub Chrome bo Firefox ciagnie dużo zasobów;)na laptopie ja używam opery i użycie procesora przy przeglądaniu stronek 1%:smiley:

Temat-rzeka.

Na laptopie używam Opery, bo sprawniej chodzi (laptop ma już 4 lata, więc za młody nie jest, ale jestem z niego zadowolony), na stacjonarce mam Chrome bo tam jest szybszy. Obydwie przeglądarki polecam :slight_smile:

To co rozumiesz przez “najsprawniej”?

Osobiście przez kilka lat korzystałem z opery (od 7.50 chyba), przeglądarka dobra, chociaż czasami natrafisz na strony które będą na pierwszy rzut oka “dziwnie wyglądać”, gdyż strony nie raz są tworzone przez “spechalistów”.

Skro to Windows 7 i 64 Bit, Polecał bym Chrome, każda karta to osobny proces (a domyślam się że masz 4 albo więcej rdzeniowego procka).

Sam też na niego przeszedłem.

Fifefoxa natomiast nie polecam, używałem go dawno temu w wersji 1.5, przyczyniłem się do rozpowszechniania go, jest zbytnio rozpowszechniony, za dużo złośliwego kodu w internecie pod niego.

Jak się zdecydujesz na Chrome, to podam Ci przykłady przydatnych rozszerzeń (korzystam z 20, naście z nich jest uniwersalnych dla każdego:))

Używałem Internet Explorera potem Firefoxa, Opere i tak dla sprawdzenia jak działa - Chrome;

z tego wszystkiego Opera - to najlepszy wybór, ponieważ zawiera gesty myszki - najbardziej przydatna funkcja jak dla mnie;

Najlepiej zainstalować sobie, te które wymieniłem lub koledzy wyżej i przetestować

To jest dobra odpowiedź.

Swoją drogą, gesty myszy, ja mam Logitech G5, scroll ma w sobie 2 przyciski (przechyla się w lewo i prawo) co odpowiada za wstecz i wprzód, więc gestów nie używałem, do chrome są 2 pluginy od gestów : https://chrome.google.com/webstore/search/gesty

To oczekiwanie co się stanie po klawiszu F5, o CTRL+F5 nie wspominając. Przeglądarka co najwyżej średnia dla normalnego użytkownika, dla dewelopera bezużyteczna. I tak już od wersji 3.5.

Najmniej kompa obciąża Opera, najszybciej na szybkim kompie chodzi Chrome i Opera, na wolnym zdecydowanie szybciej Opera.

Mój komputer raczej do wolniejszych nie należy, do najszybszych też nie, ale Opera chodzi tam tragicznie (na ciepło wstaje po 2-3 sekundach, gdy Chrome uruchamia się wraz z klikiem na ikonkę :smiley: Sama płynność użytkowania też jest lepsza na Chrome :slight_smile: ) Za to na wolniejszych Chrome to bezużyteczny, mulący szmelc i tam jedynie Opera się sprawdza :smiley: