Przeglądarka komunikująca się z plikiem EXE

Witam.

Trochę dziwny temat ale nie bardzo wiedziałem jak to nazwać.

Otóż potrzebuje coś takiego zrobić że otwieram adres url i wyświetla się stronka. Na stronce jest pole na text.

Użytkownik może tam wpisać tekst, wkleić powiedzmy rozmiarowo do ok 10 tys znaków. Następnie klika send i ten tekst wysyła do mnie.

Dalej ja odbieram ten tekst i chciałbym go przekazać mojej aplikacji (plik.exe) która ten tekst odpowiednio przerobi. Dodatkowo po przerobieniu tego tekstu wynik odsyłam do przeglądarki internetowej.

Teraz tak moje pytania.

Z czym mam się zaznajomić żeby coś w tym stylu wykonać? Czy muszę mieć własny serwer czy mogę wykupić domenę ale znowu nie wiem

co na niej powinno być - czy php czy mysql.

Oczekuje odpowiedzi w stylu - zapoznaj się z tym, z tamtym i z tamtym. Dziękuje bardzo tyle mi wystarczy bo to będzie projekt na ok 3 miesiące

i chciałbym wiedzieć od czego zacząć.

To wszystko możesz zrobić w php. A jeżeli chcesz obciążyć komp klienta, nie serwer to użyj flasha i tyle

Bo jeśli użyję Flasha to ktoś sprytny może zobaczyć co i jak ja to wykonuję - to by trochę odpadało (choć nie wiem do końca). Z drugiej strony czy php jest elastyczny? Bo program.exe łączy sie z kilkoma witrynami i z każdej pobiera dane. Ponadto tworzy pliki tymczasowe. No i przydała by się jakaś kolejka że aktualnie program powiedzmy przez minutę obsługuje jedną osobę (choć nie wiem jak to jest jak z przy php naraz korzysta 20 osób) - Czy serwer www jak wysyła żądanie do innego zapytanie GET o pobranie strony (tego też nie wiem czy on może wysłać żądanie GET) to on ma jakieś ograniczenia w przepustowości?

Flash sam w sobie bezpieczeństwa kodu nie zapewnia. Można zrobić logowanie,rejestrację użytkowników itd ale w taki sposób by ważne dane niebyły trzymane we flashu. Ew są programy które robią z actioscriptem flasha coś na podobę szyfrowania md5- próbowałem kiedyś i faktycznie był taki bajzel w kodzie ze nie mogłem się połapać . reszta to już nie wiem :slight_smile: tzn mi się nie chce :stuck_out_tongue: