Przeglądarka,która zapewnia największą prywatność

(Nadi) #1

Witam.Poszukuję przeglądarki która:

-posiada tryb prywatności (tak jak Firefox i Chrome)

-skutecznie zabezpiecza ślady aktywności użytkownika w sieci

-która zapewnia największą prywatność

Znacie może takie? Testowałam ognistego lisa,czyli Firefoxa i Google Chrome.Nie wiem tylko na jaką się zdecydować,bo obie przypadły mi do gustu.Może Wy mi pomożecie? A może znacie jeszcze inne przeglądarki,które spełniają moje oczekiwania?Bardzo proszę-śmiało polecajcie i dzielcie się opinią.Będę niezmiernie wdzięczna.Pozdrawiam

(scripter1) #2

No to może Comodo Dragon

(kuba3351) #3

1.To o czym piszesz nazywamy przeglądarką, nie wyszukiwarką.

2.Wypróbuj przeglądarkę podaną wyżej.

(Fanboj O) #4

A prywatność z grubej rury: OperaTor

(Agatonster) #5

Nadi ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Nadi) #6

Bardzo Wam dziękuję za pomoc.A może jeszcze ktoś zna przeglądarkę o podobnych właściwościach?

(Sebastian Kamil Stroz) #7

Witam, jak już padła odpowiedź, Comodo Dragon. Google Chrome tworzy unikalne ID instalacji przypisane do Twojej przeglądarki, więc w zasadzie z jej prywatnością jest gorzej - podobno śledzi, Comodo Dragon - tutaj kładziony jest nacisk na prywatność użytkowników, poprawnie działa Adblock (dodatek blokujący reklamy, który trzeba na początku skonfigurować dodając listy - są 2 domyślne, ale lepiej dodać którąś listę polską). Opera? przeglądarka jest ok, ale Opera Adblock po kilku dniach użytkowania przestaje blokować (przynajmniej u mnie - nie wiem dlaczego) i potrafi się czasami ściąć. Firefox stał się ociężała przeglądarką szczególnie jeśli otwarte jest w nim dużo kart, czasem ścina, ostatnio też kilka osób mówiło mi o problemach z wtyczką Adobe Flash Player - potrafi się wywalić, co u mnie te miało miejsce oraz Java Plug In nie jest kompatybilny z tą przeglądarką, i mnie nawet nie otwierał się Aplet Java gdy chciałem wejść na Czata.

Ja używam osobiście Comodo Dragon i chyba to najlepsza przeglądarka bazująca na kodzie Chromium. Problemów nie zauważyłem jak do tej pory.

(Łukash) #8

znaszmojemail1 , a COMODO podobno również śledzi ...mają / mieli podejrzanych partnerów itd...

z chromopodobnych - SRWare Iron ,ogólnie Opera dużo opcji blokowania potencjalnie niechcianych zachowań i żądań ze strony www, w opera:config, w trybie paranoidalnym można skorzystać z wyszukiwarki Startpage ,GŁÓWNA ,bazującej na silniku google.

(kuba3351) #9

A może Maxthon 3?

(marcin82) #10

Firefox + dodatki:

firefox.jpg

(ra-v) #11

Ludzie wy z tym śledzeniem i śledzeniem.... Nie ma większego zagrożenia dla prywatności niż sami użytkownicy.

(Herez800) #12

Albo po prostu TOR Browser i po problemie. Tylko jeszcze trzeba mieć anielską cierpliwość i długo czekać na ładowanie stron. Chyba, że ktoś wie, jak go przyspieszyć?

(Kpc21) #13

A po co komu Adblock do Opery. skoro Opera ma wbudowaną funkcję blokady treści na podstawie filtrów (czyli to samo, co robi Adblock do Firefoksa czy Chrome)?

(Pawko86) #14

co do przeglądarek polecam SRWare Iron projekt oparty na chromium stworzony jest przez niemiecki specjalistów którzy dbają o nasz prywatność.

Projektów opartych na chromium jest kilka i tak naprawdę rożne firmy tworzą swoje przeglądarki leć najpopularniejsze jest oczywiście Google chrome który wiadomo jak dba o nas

Oto kilka takich przeglądarek tak wiec jest co testować

(Kpc21) #15

A może po prostu Chromium? Tylko trzeba ręcznie aktualizować.

(Nadi) #16

Dziękuję Wam Drodzy użytkownicy za podzielenie się opiniami.Jak widać każdy wyszukiwarka ma coś ze ''szpiega'' i nigdy nie będzie w 100% nas chronić w internecie.Mam jeszcze pytanie.Czy pod względem prywatności lepsza jest Safari czy Opera? Dziękuję za odpowiedzi z góry. :smiley:

(Kpc21) #17

Ja byłbym za Operą. Bo to jest niezależna przeglądarka, nie należąca do żadnego giganta.

(ra-v) #18

Żadna przeglądarka nie zapewnia prywatności, każda jest zabugowana, Opera chyba najbardziej przynajmniej pod względem renderowania niektórych stron.

To o tym szpiegowaniu to już przegięcie, wielu ludzi o tym pisze nie mając pojęcia w sumie o czym pisze.

Używaj której Ci wygodniej.