Przeglądarka,która zapewnia największą prywatność

Witam.Poszukuję przeglądarki która:

-posiada tryb prywatności (tak jak Firefox i Chrome)

-skutecznie zabezpiecza ślady aktywności użytkownika w sieci

-która zapewnia największą prywatność

Znacie może takie? Testowałam ognistego lisa,czyli Firefoxa i Google Chrome.Nie wiem tylko na jaką się zdecydować,bo obie przypadły mi do gustu.Może Wy mi pomożecie? A może znacie jeszcze inne przeglądarki,które spełniają moje oczekiwania?Bardzo proszę-śmiało polecajcie i dzielcie się opinią.Będę niezmiernie wdzięczna.Pozdrawiam

No to może Comodo Dragon

1.To o czym piszesz nazywamy przeglądarką, nie wyszukiwarką.

2.Wypróbuj przeglądarkę podaną wyżej.

A prywatność z grubej rury: OperaTor

Nadi ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc.A może jeszcze ktoś zna przeglądarkę o podobnych właściwościach?

Witam, jak już padła odpowiedź, Comodo Dragon. Google Chrome tworzy unikalne ID instalacji przypisane do Twojej przeglądarki, więc w zasadzie z jej prywatnością jest gorzej - podobno śledzi, Comodo Dragon - tutaj kładziony jest nacisk na prywatność użytkowników, poprawnie działa Adblock (dodatek blokujący reklamy, który trzeba na początku skonfigurować dodając listy - są 2 domyślne, ale lepiej dodać którąś listę polską). Opera? przeglądarka jest ok, ale Opera Adblock po kilku dniach użytkowania przestaje blokować (przynajmniej u mnie - nie wiem dlaczego) i potrafi się czasami ściąć. Firefox stał się ociężała przeglądarką szczególnie jeśli otwarte jest w nim dużo kart, czasem ścina, ostatnio też kilka osób mówiło mi o problemach z wtyczką Adobe Flash Player - potrafi się wywalić, co u mnie te miało miejsce oraz Java Plug In nie jest kompatybilny z tą przeglądarką, i mnie nawet nie otwierał się Aplet Java gdy chciałem wejść na Czata.

Ja używam osobiście Comodo Dragon i chyba to najlepsza przeglądarka bazująca na kodzie Chromium. Problemów nie zauważyłem jak do tej pory.

znaszmojemail1 , a COMODO podobno również śledzi …mają / mieli podejrzanych partnerów itd…

z chromopodobnych - SRWare Iron ,ogólnie Opera dużo opcji blokowania potencjalnie niechcianych zachowań i żądań ze strony www, w opera:config, w trybie paranoidalnym można skorzystać z wyszukiwarki Startpage ,GŁÓWNA ,bazującej na silniku google.

A może Maxthon 3?

Firefox + dodatki:

firefox.jpg

Ludzie wy z tym śledzeniem i śledzeniem… Nie ma większego zagrożenia dla prywatności niż sami użytkownicy.

Albo po prostu TOR Browser i po problemie. Tylko jeszcze trzeba mieć anielską cierpliwość i długo czekać na ładowanie stron. Chyba, że ktoś wie, jak go przyspieszyć?

A po co komu Adblock do Opery. skoro Opera ma wbudowaną funkcję blokady treści na podstawie filtrów (czyli to samo, co robi Adblock do Firefoksa czy Chrome)?

co do przeglądarek polecam SRWare Iron projekt oparty na chromium stworzony jest przez niemiecki specjalistów którzy dbają o nasz prywatność.

Projektów opartych na chromium jest kilka i tak naprawdę rożne firmy tworzą swoje przeglądarki leć najpopularniejsze jest oczywiście Google chrome który wiadomo jak dba o nas

Oto kilka takich przeglądarek tak wiec jest co testować

A może po prostu Chromium? Tylko trzeba ręcznie aktualizować.

Dziękuję Wam Drodzy użytkownicy za podzielenie się opiniami.Jak widać każdy wyszukiwarka ma coś ze ‘‘szpiega’’ i nigdy nie będzie w 100% nas chronić w internecie.Mam jeszcze pytanie.Czy pod względem prywatności lepsza jest Safari czy Opera? Dziękuję za odpowiedzi z góry. :smiley:

Ja byłbym za Operą. Bo to jest niezależna przeglądarka, nie należąca do żadnego giganta.

Żadna przeglądarka nie zapewnia prywatności, każda jest zabugowana, Opera chyba najbardziej przynajmniej pod względem renderowania niektórych stron.

To o tym szpiegowaniu to już przegięcie, wielu ludzi o tym pisze nie mając pojęcia w sumie o czym pisze.

Używaj której Ci wygodniej.