Przeglądarka muli a torrent leci maxem łącza

(Kedaa) #1

Witajcie,

Problem jest dziwny, pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Gdy chcę coś oglądnąć na necie, coś ściągnąć poprzez przeglądarkę to internet mi "muli" tzn osiągam prędkości rzędu ~50-100(skacze) kB/s. Filmiki na Yt,vimeo czy innym serwisie tak samo. Co ciekawe gdy ściągam coś poprzez torrenty leci mi maxem łącza. Odinstalowałem antywirusa, sprawdzałem ustawienia karty sieciowej i dalej to samo. Przykład: Ubuntu przez przeglądarkę: ~50 kB/s. Przez torrent: 1,4 MB/s. Ma ktoś może jakieś pomysły ?

(dark__jedi) #2

Podczas ściągania przeglądarką masz włączone torrenty?

(Kedaa) #3

Oczywiście, że nie.

(roobal) #4

Spróbuj wyłączyć obsługę protokołu IPv6 w przeglądarce. Jeśli korzystasz z jakiegoś routera, sprawdź czy nie masz ustawionych jakiś priorytetów w ustawieniach QoS. Kontaktowałeś się z dostawcą internetu?

Pozdrawiam!

(thommy181) #5

Przeglądarka stron, a torrent to jest inny protokół więc taki problem może występować. Czy posiadasz router, czy jesteś bezpośrednio wpięty do dostawcy internetu ? Jeżeli masz router spróbuj go ponownie uruchomić poprzez wyjęcie go z zasilania na około 15 sekund. Sprawdź też czy komputer nie jest zawirusowany.

(Kedaa) #6

mam router ale jak mam podłączonego kompa bezpośrednio to ten problem nie ustępuje. IPv6 również wyłączałem, nic nie pomogło. Router nawet resetowałem. Skanowanie antywirusami również wykonywałem.

(thommy181) #7

Spróbuj jeszcze programem Spybot search and destroy: www.spybot.info Pobierz aktualki przed skanowaniem. Być może masz jakieś robaki w rejestrze, których antywir nie wyłapuje. Skorzystaj też z antywira online (o ile wcześniej nie korzystałeś) www.pandasoftware.com Coś mi mówi, że masz jednak gdzieś wirusy. Podaj też jakiego masz dostawcę netu.

(Kedaa) #8

Wirusów nie mam. Skanowałem Kasperskim i combofix. Na Ubuntu, które uruchomiłem jako live CD prędkości miałem tak samo niskie w przeglądarce... Na laptopie znajomego również są takie prędkości :confused:

(thommy181) #9

Pozostaje zgłosić problem do dostawcy internetu.