Przeglądarka muli a torrent leci maxem łącza

Witajcie,

Problem jest dziwny, pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Gdy chcę coś oglądnąć na necie, coś ściągnąć poprzez przeglądarkę to internet mi “muli” tzn osiągam prędkości rzędu ~50-100(skacze) kB/s. Filmiki na Yt,vimeo czy innym serwisie tak samo. Co ciekawe gdy ściągam coś poprzez torrenty leci mi maxem łącza. Odinstalowałem antywirusa, sprawdzałem ustawienia karty sieciowej i dalej to samo. Przykład: Ubuntu przez przeglądarkę: ~50 kB/s. Przez torrent: 1,4 MB/s. Ma ktoś może jakieś pomysły ?

Podczas ściągania przeglądarką masz włączone torrenty?

Oczywiście, że nie.

Spróbuj wyłączyć obsługę protokołu IPv6 w przeglądarce. Jeśli korzystasz z jakiegoś routera, sprawdź czy nie masz ustawionych jakiś priorytetów w ustawieniach QoS. Kontaktowałeś się z dostawcą internetu?

Pozdrawiam!

Przeglądarka stron, a torrent to jest inny protokół więc taki problem może występować. Czy posiadasz router, czy jesteś bezpośrednio wpięty do dostawcy internetu ? Jeżeli masz router spróbuj go ponownie uruchomić poprzez wyjęcie go z zasilania na około 15 sekund. Sprawdź też czy komputer nie jest zawirusowany.

mam router ale jak mam podłączonego kompa bezpośrednio to ten problem nie ustępuje. IPv6 również wyłączałem, nic nie pomogło. Router nawet resetowałem. Skanowanie antywirusami również wykonywałem.

Spróbuj jeszcze programem Spybot search and destroy: www.spybot.info Pobierz aktualki przed skanowaniem. Być może masz jakieś robaki w rejestrze, których antywir nie wyłapuje. Skorzystaj też z antywira online (o ile wcześniej nie korzystałeś) www.pandasoftware.com Coś mi mówi, że masz jednak gdzieś wirusy. Podaj też jakiego masz dostawcę netu.

Wirusów nie mam. Skanowałem Kasperskim i combofix. Na Ubuntu, które uruchomiłem jako live CD prędkości miałem tak samo niskie w przeglądarce… Na laptopie znajomego również są takie prędkości :confused:

Pozostaje zgłosić problem do dostawcy internetu.