Przeglądarka nie łączy się z internetem


(Arre) #1

Chciałbym poprosić o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu;

  • komputer jest podpięty do routera poprzez kabel ethernetowy, mam informację ze jestem podpięty do sieci, lecz IE nie łączy się z nim pozostając w trybie offline.

  • Kaspersky nie może się zarejestrować (brak dostępu do serwera)

Na chwilę obecna wyłączyłem firewalla windowsa, przeskanowałem komputer Dr. Webem (znalazł 2 trojany) oraz na wszelki wypadek narzędziem do odinstalowania Nortona (komputer nie jest mój) , przeczyściłem komputer CCleanerem.


(Piotrkijak) #2

Wejdź w tryb awaryjny z obsługą sieci i sprawdź, czy spod niego jest internet... Możliwe, że w systemie jest jakiś syf, który blokuje połączenie...


(Arre) #3

Niestety, nie można połączyć się również w trybie awaryjnym z obsługą sieci.


(OtherCoder) #4

Pogrzeb w ustawieniach routera, wygląda na to że net dochodzi tylko do routera i tam jest blokowany.

Skąd to wziąłeś, co ci generuję taką informacje :


(Arre) #5

Wyświetla się ikona na pasku zadań - prędkość 100 Mb/s, komputer wysyła pakiety do internetu, transfer w stronę przeciwna wynosi 0.

System to XP.


(Piotrkijak) #6

No to wszystko jasne - źle jest ustawiony router... Popatrz jeszcze, czy zapora antywirusa nie blokuje połączenia...


(Arre) #7

Problem polega na tym, ze ten sam router podłączony do drugiego laptopa działa bez żadnych problemów (zarówno poprzez WI-FI jak i ethernet).

Laptop z którym mam problemy miał zainstalowane dwa antywirusy - Avire i avasta. Odinstalowałem obydwa, dodatkowo wyczyściłem rejestr z pozostałości po Avascie.

Otwierając IE, próbuje się on łączyć poprzez wcześniej zdefiniowane połączenie - nie widzi połączenia lokalnego (już działającego), oraz automatycznie przechodzi w tryb "offline"

Komputer widzi połączenie, wyświetla mi informacje o nim, pokazuje czas działania.


(Piotrkijak) #8

Hmm... W takim razie wina będzie po stronie komputera... Spróbuj mu włożyć inną kartę sieciową i sprawdź, czy na niej będzie działać...


(Gorgoroth) #9

Inną kartę sieciową do laptopa? :o

Spróbuj pobrać program TuneUp utilities. Tam jest opcja optymalizacji komputera i między innymi można wybrać czy komputer jest podłączony do sieci czy też nie. Wielokrotnie pomogło mi to, kiedy na czyimś kompie coś było namieszane w systemie i nie było z niewiadomych przyczyn neta. Być może i Tobie to pomoże.

Programik możesz pobrać stąd.

Zrób tak: włącz program :arrow: Zwiększanie wydajności > TuneUp System Optimizer > kliknij na Zwiększanie wydajności systemu > w sekcji Użycie komputera wybierz najpierw opcję Komputer bez połączenia sieciowego lub internetowego :arrow: restart kompa :arrow: następnie w tym samym miejscu zmień opcję na Komputer z połączeniem sieciowym lub internetowym :arrow: restart kompa.

Być może pomoże ;]

Spróbuj też podłączyć się z lapsem bezpośrednio do neta tj. omijając wszelkie urządzenia pośredniczące takie jak np. router. Być może na routerze ustawione jest filtrowanie urządzeń po numerze MAC i dlatego nie możesz uzyskać połączenia.


(Arre) #10

Dziękuje za podpowiedz. Niestety, to również nie pomogło.

System jest mocno zas...ny (instalacja miała miejsce ponad dwa lata temu) wiec najlepszym wyjściem będzie ponowne postawienie systemu.