Przeglądarka nie łączy się z internetem

Chciałbym poprosić o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu;

  • komputer jest podpięty do routera poprzez kabel ethernetowy, mam informację ze jestem podpięty do sieci, lecz IE nie łączy się z nim pozostając w trybie offline.

  • Kaspersky nie może się zarejestrować (brak dostępu do serwera)

Na chwilę obecna wyłączyłem firewalla windowsa, przeskanowałem komputer Dr. Webem (znalazł 2 trojany) oraz na wszelki wypadek narzędziem do odinstalowania Nortona (komputer nie jest mój) , przeczyściłem komputer CCleanerem.

Wejdź w tryb awaryjny z obsługą sieci i sprawdź, czy spod niego jest internet… Możliwe, że w systemie jest jakiś syf, który blokuje połączenie…

Niestety, nie można połączyć się również w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Pogrzeb w ustawieniach routera, wygląda na to że net dochodzi tylko do routera i tam jest blokowany.

Skąd to wziąłeś, co ci generuję taką informacje :

Wyświetla się ikona na pasku zadań - prędkość 100 Mb/s, komputer wysyła pakiety do internetu, transfer w stronę przeciwna wynosi 0.

System to XP.

No to wszystko jasne - źle jest ustawiony router… Popatrz jeszcze, czy zapora antywirusa nie blokuje połączenia…

Problem polega na tym, ze ten sam router podłączony do drugiego laptopa działa bez żadnych problemów (zarówno poprzez WI-FI jak i ethernet).

Laptop z którym mam problemy miał zainstalowane dwa antywirusy - Avire i avasta. Odinstalowałem obydwa, dodatkowo wyczyściłem rejestr z pozostałości po Avascie.

Otwierając IE, próbuje się on łączyć poprzez wcześniej zdefiniowane połączenie - nie widzi połączenia lokalnego (już działającego), oraz automatycznie przechodzi w tryb “offline”

Komputer widzi połączenie, wyświetla mi informacje o nim, pokazuje czas działania.

Hmm… W takim razie wina będzie po stronie komputera… Spróbuj mu włożyć inną kartę sieciową i sprawdź, czy na niej będzie działać…

Inną kartę sieciową do laptopa? :o

Spróbuj pobrać program TuneUp utilities. Tam jest opcja optymalizacji komputera i między innymi można wybrać czy komputer jest podłączony do sieci czy też nie. Wielokrotnie pomogło mi to, kiedy na czyimś kompie coś było namieszane w systemie i nie było z niewiadomych przyczyn neta. Być może i Tobie to pomoże.

Programik możesz pobrać stąd.

Zrób tak: włącz program :arrow: Zwiększanie wydajności > TuneUp System Optimizer > kliknij na Zwiększanie wydajności systemu > w sekcji Użycie komputera wybierz najpierw opcję Komputer bez połączenia sieciowego lub internetowego :arrow: restart kompa :arrow: następnie w tym samym miejscu zmień opcję na Komputer z połączeniem sieciowym lub internetowym :arrow: restart kompa.

Być może pomoże ;]

Spróbuj też podłączyć się z lapsem bezpośrednio do neta tj. omijając wszelkie urządzenia pośredniczące takie jak np. router. Być może na routerze ustawione jest filtrowanie urządzeń po numerze MAC i dlatego nie możesz uzyskać połączenia.

Dziękuje za podpowiedz. Niestety, to również nie pomogło.

System jest mocno zas…ny (instalacja miała miejsce ponad dwa lata temu) wiec najlepszym wyjściem będzie ponowne postawienie systemu.