Przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 - błąd z portalem

Witam mam problem z niektórymi newsami na portalu.

Używam najnowszego stabilnego chrome-a, flasha i jave mam zainstalowaną.

Link do screena z błędem:

http://imageshack.us/photo/my-images/714/95577333.png/

W adblocku mam wyłączone blokowanie domeny *.dobreprogramy.pl, tak samo notscripts ma ją odblokowaną.

Tam masz napisane:"…lub wyłączoną obsługę javascript"

Java, a javascript to nie jest to samo. Poszukaj w opcjach przeglądarki i włącz obsługę javascript jeżeli jest wyłączona.

PS. Języka javascript się nie instaluje bo obsługa tego języka jest wbudowana w każdej przeglądarce. Można co najwyżej włączyć lub wyłączyć (ze względów bezpieczeństwa) obsługę tego języka, ale wówczas wiele stron nie będzie działało prawidłowo.

Chrome ma to domyślnie włączone :slight_smile: Więc nie to jednak.

A czy Flash jest poprawnie zainstalowany ?,sprawdż na YouTube,czy się co kilka minut nie wiesza

No i może jeszcze sprawdzić na innej przeglądarce jak działa.

Flash w chrome jest wbudowany, na youtube stają filmiki jedynie w momencie gdy nie doczytało ich do końca.

Na f-foxie się wyświetla wszystko normalnie więc coś musi być w chrome zwalone. Po przeinstalowaniu chrome dalej jest ten problem. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? :slight_smile:

Może masz konflikt pomiędzy wbudowanym Flashem w Chrome i zewnętrzną aplikacją Adobe:

Tyle że brak Flasha nie powinien negatywnie wpływać na działanie DP. Zdarzało mi się wchodzić z komputera bez Flash Playera i problemu nie było.

Udało mi się dojść gdzie był problem.

Problem jest po stronie portalu dobreprogramy.pl

Mianowicie filmy są przechowywane pod adresem: storage.dobreprogramy.pl dlatego notscript blokował je - po dodaniu tego adresu do białej listy wszystko ruszyło.

Wielkie dzięki za chęci pomocy :slight_smile:

Nie, problem był po Twojej stronie i tego co masz zainstalowane na swoim komputerze.

:slight_smile:

Nie do końca - tak naprawdę problem jest po obu stronach - u mnie że notscript jest nadgorliwy, a u was że filmiki są na innej domenie :stuck_out_tongue:

Fakt faktem już działa, a to najważniejsze :slight_smile:

Odkąd to istnieją jakieś zalecenia czy wymagania gdzie mają być umieszczone te, jak napisałeś filmiki?

Jeśli chcesz posługiwać się programami blokującymi to bierzesz całą odpowiedzialność za skutki tego na siebie, a nie obarczasz winą, choćby w części, właścicieli tego czy innego portalu. Podsumowując: problem jest tylko i wyłącznie po Twojej stronie.

Dokładnie jest tak jak mówisz.

Nie ma takiego obowiązku że hosting Video musi być w tej samej domenie co i portal główny :slight_smile:

Zgadzam się - ale przydały by się jakieś informacje o "pod"stronach by je móc odblokować z programów blokujących reklamy i skrypty :slight_smile: