Przeglądarka nie pamięta poprzedniej pozycji

Zauważyłem taki trochę irytujący problem zwłaszcza na stronach typu allegro i

innych sklepach, gdzie strony są spore do przewijania.

Zarówno IE8 i Firefox 22 nie pamiętają pozycji strony po kliknięciu “wstecz” i

otwierają się od początku strony zamiast na ostatnio oglądanym obiekcie tak, że

trzeba ponownie przewijać stronę do miejsca, gdzie oglądano obiekt.

Czy ktoś wie czy to wina ustawień przeglądarki, czy budowy strony ?

System to Windows XP SP3

Hej,

:arrow: Problem dotyczy wszystkich aukcji na Allegro czy tylko niektórych?

:arrow: Czy czekasz, aż strona właduje się w całości?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cześć.

Zauważyłem, że dzieje się to na allegro ale nie zawsze oraz na kilku innych sklepach.

Hmm zdarza się, że nie czekam na władowanie strony do końca tylko przewijam dalej w dół.

Czy właśnie to powoduje m.in, że po załadowaniu strony cofa się on do początku ?

Hej,

Wydaje mi się, że może to mieć znaczący wpływ. Spróbuj poczekać, aż strony będą w całości załadowane i sprawdź, czy problem nadal się pojawia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Miałem podobny problem z Allegro, pomogła wskazówka opisana na tej stronie:

http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=44719

pozdr.

Hej,

Pytanie, czy użytkownik Hajasz posiada zainstalowanego AdBlock’a? Bo kwestię aktualizacji przeglądarki chyba na dzień dobry możemy wykluczyć.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest dobrze, nie wiem co powodowało problem ale obecnie bez ingerencji w Adblock strona działa poprawnie

bez względu czy poczekam na załadowanie strony do końca czy nie. Sprawdzałem na innych stronach i jest dobrze.

Hej,

:arrow: A czy przypadkiem nie aktualizowałeś ostatnio przeglądarki bądź jakiś plug-in’ów przeglądarkowych - na przykład Flash Player’a bądź Shockwave Player’a?

:arrow: A może sam AdBlock aktualizował się ostatnio?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jedyne co się aktualizowało to Flash i Shockwave.

Na allegro to wygląda tak:

  • pokazuje się lista szukanych rzeczy

  • wchodzę w daną rzecz i daję wróć to jest ok, pamięta położenie strony

  • wchodzę w daną rzecz a następnie w inne rzeczy sprzedającego i teraz wstecz do oglądanego przedmiotu, drugi raz wstecz i już nie pamięta położenia strony tylko rozpoczyna od góry.

Nie ma znaczenia w tym momencie czy przeglądarka się załadowała do końca czy też nie bo i tak rozpoczyna od góry.

Dziwne to i nie wiem w czym problem.

Natomiast w IE8 od razu po powrocie z oglądanego towaru rozpoczyna od góry.

Hej,

Sprawdziłem, faktycznie tak to działa - albo raczej nie działa - na Firefox’ie. Dopiero teraz na to zwróciłem uwagę, bo przeglądając przedmioty na Allegro zawsze korzystam z otwierania ich w nowych kartach. Nie wiem szczerze z czego to wynika - być może ze znaczników na stronie.

A W IE 10 jest tak, jak powinno być - tzn. po powrocie strona jest przewijana do odpowiedniego miejsca.

Pozdrawiam,

Dimatheus